293 uczniów z ósmych klas z 11 szkół podstawowych z gminy Wadowice wzięło udział w "Lekcjach o cie
Dowiedzieli się sporo o cieple zwiedzając Termowad

293 uczniów z ósmych klas z 11 szkół podstawowych z gminy Wadowice wzięło udział w "Lekcjach o cieple"  przeprowadzonych na terenie Kotłowni Rejonowej przy ulicy Młyńskiej w Wadowicach. Dowiedzieli się sporo o funkcjonowaniu  spółki Termowad jak i samym cieple.

Każda „Lekcja o cieple” składała się z trzech części, w których zwiedzający mogli zobaczyć zakład, dowiedzieć się o cieple, certyfikacji jakości powietrza, wysłuchać prezentacji Eko-doradcy dotyczącej jakości powietrza oraz wpływu na zdrowie, zwiedzić ekspozycję w OZE BUSIE Instytutu Zrównoważonej Energii „Miękinia” prezentowanej przez naukowców z AGH oraz w Autobusie Energetycznym OZE Krajowej Agencji Poszanowania Energii a także zwiedzić kotłownię rejonowa.

W projekcie wzięło udział 293 uczniów i 19 opiekunów z 11 szkół podstawowych gminy Wadowice. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach – w spotkaniu wzięło udział 54 uczniów i 3 nauczycieli. Dla uczniów spoza Wadowic zapewniono transport autokarowy.

Lekcje  spotkały się z dużym zainteresowaniem przybyłych uczniów. W trakcie lekcji uczniowie zadawali ciekawe pytania dotyczące funkcjonowania kotłowni, emisji spalin, a także wpływu smogu na zdrowie. Uczniowie żywo interesowali się prezentacją urządzeń do produkcji ciepła i energii elektrycznej opartych na energii odnawialnej. Każdy z uczestników lekcji o cieple otrzymał pamiątkowy pakiet w skład, którego wchodził między innymi dyplom uczestnictwa w warsztatach .

Projekt został zrealizowany w ramach działań edukacyjnych „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych (paliwa a stałe) na terenie gminy Wadowice” oraz „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Wadowice” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Termowad jest spółką powstałą po wyodrębnieniu się Zakładu Energetyki Cieplnej w Wadowicach z Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bielsku-Białej. Powstała 5 maja 1992 roku.  Posiada koncesje na wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucję ciepła na terenie gminy Wadowice. 100% udziałów w niej posiada gmina Wadowice.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 RYBA 2019-10-03 13:05
Powini powiedzieć uczniom mieszkańcy co majom ciepło od Termowadu placom rachunki jak frankowicze za kredyt.
Cytować
-3 #2 Bercik 2019-10-03 13:24
W końcu ryba napisał komentarz ale dalej bez sensu
Cytować
-1 #3 obserwator 2019-10-04 10:20
Po ogłoszeniu przez Spółdzielnie Mieszkaniową
o zmianie taryf za ogrzewanie przez Termowad,
zapanowała dziwna cisza na wadowickich portalach. Nie jest to dla odbiorców nic strasznego "dobra zmiana" o nas dba. Mam pytanie dlaczego są różnice w cenach na poszczególnych osiedlach? Czy do ogrzewania wykorzystuje się miał o rożnych cenach dla poszczególnych osiedli. Ludzie obudźcie się!!!!!
Cytować
-1 #4 dżesika 2019-10-07 11:29
Co tam robi krzyż na ścianie???? Czy Termowad ma siedzibę w kościele?????
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.