Okręgowe Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych matur. Jak się okazuje, powiat wadowic
Powiat wadowicki najlepszy w Małopolsce pod względem zdawalności matur

Okręgowe Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych matur. Jak się okazuje, powiat wadowicki z I Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach na czele pod względem jej zdawalności okazał się najlepszy w województwie.

W czwartek (4.07) Okręgowe Komisje Egzaminacyjne podały wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych, które, jak pamiętamy, odbywały się w dosyć gorącej i nieprzyjemnej atmosferze, spowodowanej strajkiem nauczycieli i niemożliwością znalezienia wspólnego języka z rządem. Koniec końców egzaminy jednak się odbyły.

Do tegorocznej matury przystąpiło w kraju 247 230 osób  w województwie małopolskim zaś 25 235  absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów i techników ) i to właśnie w tym województwie najwięcej tegorocznych maturzystów zdało egzaminy (85%). Maturzyści przystąpili do egzaminu w części ustnej z języka polskiego i języka obcego a w części pisemnej z języka polskiego, matematyki, języka obcego a także obowiązkowo z wybranego przez siebie przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

W powiecie wadowickim zdawalność matury wyniosła aż 90% i to właśnie on okazał się najlepszym powiatem w Małopolsce! Do matury podeszło w sumie 1076 ucznioów, 520 absolwentów liceów, z czego egzaminy zdało 489 osób, a także 555 absolwentów techników, z czego maturę zdało 478 osób.

Szkołą, która osiągnęła najlepszy wynik jest  I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach, popularny "Gimplel" gdzie w tym roku maturę zdawało 156 uczniów, zaś zdawalność wyniosła 100%!

Na tych, którym źle poszło  na egzaminie maturalnym, czekają poprawki w sierpniu. Ci, którzy zawalili więcej niż jeden egzamin, kolejny termin za rok...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Ryba 2019-07-04 21:23
Młodzież się kształci żeby potem nie pracowała w Empolu hehe
Cytować
+3 #2 Pamięć absolutna 2019-07-05 01:01
Moja szkoła :) Ryba ten jeden plus ode mnie :)
Cytować
+21 #3 ktosik 2019-07-05 07:47
Ten wynik pokazuje, że dobrych korepetytorów mamy w powiecie :-)
Cytować
0 #4 baca 2019-08-02 15:34
Gdyby nauczyciele nie byli wymagający, i stawiali same dobre oceny to czy któryś rodzic pomyślałby o korepetycjach, obudziliby się z ręką w nocniku po oblanej maturze
Cytować
+1 #5 krokus 2019-08-02 21:48
To nauczyciel powinien mieć zasługi za swoją pracę w szkole a nie korepetytor.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.