We wtorek (25.06) Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach gościła dzieci wraz ze swoimi opiekunami, korz
Półkoloniści odwiedzili wadowickich policjantów

We wtorek (25.06) Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach gościła dzieci wraz ze swoimi opiekunami, korzystające z półkolonii zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Barwałdzie Średnim, w ramach przygotowanego dla nich „Dnia Otwartej Komendy”.

Podobnie jak w latach ubiegłych, przedsięwzięcie miało na celu zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy policjantów jak również stworzenie możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Gości przywitali policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, którzy podczas spotkania przybliżyli założenia ogólnopolskich akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” czy „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Policjanci szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, zwłaszcza podczas kąpieli wodnych. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość poznać różne rodzaje umundurowania i stopnie służbowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policji m.in. pałki, hełmy, tarcze czy kamizelki kuloodporne. Uczestnicy półkolonii zaczerpnęli również informacji dotyczącej pracy technika kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia, a na pamiątkę każdemu z dzieci wykonał odcisk linii papilarnych. Policjanci poinformowali o trwającym konkursie na tzw. Filmowy Przewodnik, ponadto przekazali ulotki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie zadawały pytania.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.