Dobiegła końca VIII edycja Akademii Małego Wadowiczanina. Jej celem jest przekazanie dzieciom podstawo
Wadowice nie mają przed nimi tajemnic!

Dobiegła końca VIII edycja Akademii Małego Wadowiczanina. Jej celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy o Wadowicach, historii, zabytkach oraz wybitnych ludziach zasłużonych dla naszego miasta. W tegorocznej edycji uczestniczyło 88 trzecioklasistów z wadowickich szkół podstawowych.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, zajęcia w ramach akademii prowadzone były raz w miesiącu przez osoby znane i związane z naszym miastem. Tegoroczne wykłady zainaugurowało spotkanie z  Marią Zadorą, poświęcone historii Wadowic i okolic. W następnych  miesiącach dzieci poznawały źródła wiedzy o naszym mieście, zbiory regionalne biblioteki, a także zdobywały informacje dotyczące najważniejszych punktów na mapie Wadowic. O lokalnej prasie i mediach opowiadał dziennikarz Bogdan Szpila. Do biblioteki zaproszono również leśnika z Nadleśnictwa Andrychów, który przybliżył dzieciom temat fauny i flory naszych okolic.  Dzieci zwiedzały również miasto, gdzie poznały zabytki i atrakcje turystyczne.

Zakończenie Akademii Małego Wadowiczanina miało miejsce w magistracie. Trzecioklasiści spotkali się z dyrektorem gabinetu burmistrza Bartłomiejem Tkaczem, przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Hajnoszem  oraz wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Marią Zadorą. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Każde dziecko mogło zadać pytanie dotyczące pracy urzędu.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie ze strażnikami miejskimi, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz zaprezentowali służbowy samochód. Dodatkową atrakcją w takcie zakończenia akademii był udział w ogólnopolskiej  akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Dzieci czytając przyniesione przez siebie książki, włączyły się w bicie rekordu czytelniczego.

W tegorocznej edycji Akademii Małego Wadowiczanina uczestniczyło 88 trzecioklasistów z czterech wadowickich szkół podstawowych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 pfff 2019-06-12 10:57
Ja pier... Koleś który popychał starsze osoby z kotarbiną ma teraz kontakt z dziećmi :o
CO to za żenada :o
Ciekawe czy czy opowiadając i historii miasta mówili również kto zniszczył rynek !!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.