W zeszłym tygodniu prawie 270 studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło kolejny
Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki

W zeszłym tygodniu prawie 270 studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło kolejny rok akademicki. Było uroczyste podsumowanie, nagrody, czerwony dywan a na deser... koncert Eleni. Ale to nie wszystko! Studenci zapraszają na premierowy spektakl Teatru WUTW!

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje nieprzerwanie od 2013 roku. Od tego czasu, w murach WCK, z roku na rok pojawia się coraz więcej seniorów, którzy chcą w nietypowy sposób spędzić czas na emeryturze. A dom kultury im to umożliwia! Przez cały rok studenci – bo tak o sobie mówią seniorzy z UTW – biorą udział w rozmaitych aktywnościach, które rozwijają ich twórczość i pozwalają się zintegrować.

Miniony rok był rokiem pełnym wyzwań, kreatywnych przedsięwzięć, wielu wzruszeń i radości, ale także intensywnej pracy. Zajęcia wokalne, plastyczne, rękodzieło artystyczne, joga, zajęcia ruchowe i zajęcia językowe to tylko część propozycji. W ubiegłym roku powstał nawet Klub Brydżowy! Warto także wspomnieć o słynnym już w całej gminie zespole tanecznym „Ale Babki”, który reprezentował Wadowice na rozmaitych konkursach i przeglądach, odnosząc przy tym liczne sukcesy.

A już w środę (12.06)  o godzinie 17:30 odbędzie się premiera kolejnego spektaklu Teatru WUTW – PRECZ Z SENTYMENTALNYM ROMANTYZMEM. Spektakl jest inscenizacją wybranych fragmentów obszernego tomu najmniejszych utworów dramatycznych Magika I Małpiszona: "Teatrzyku Zielona Gęś". Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK.

W tym roku, z okazji zakończenia roku akademickiego WUTW odbył się koncert Eleni, który zgromadził na sali teatralnej prawie 400 osób. Bilety, rozeszły nie na długo przed wydarzeniem, a sam koncert – sądząc po reakcjach publiczności – na długo zostanie w pamięci wadowiczan.

Zapisy na kolejny semestr, dla osób, które pozytywnie zaliczyły semestr odbędą się 2 - 8 września, natomiast dla nowych osób rozpoczną się 9 września. Jak widać warto się zapisać!

(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.