5 tysięcy złotych trafiło do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła
Młodzież ze Szkoły w Radoczy pojedzie do Sejmu!

5 tysięcy złotych trafiło do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, której uczniowie pojadą na wycieczkę do Sejmu.To nagroda w konkursie "Małopolska WIE - wiedza, innowacje, edukacja - wsparcie inicjatyw edukacyjnych".

W poniedziałek (27.05) uroczyście wręczono symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania dla małopolskich stowarzyszeń w ramach konkursu "Małopolska WIE - wiedza, innowacje, edukacja - wsparcie inicjatyw edukacyjnych". 5 tysięcy złotych trafiło również do szkoły w Radoczy, której uczniowie pojadą na wycieczkę do Sejmu.

Jest mi niezmiernie miło, że Małopolska poprzez takie konkursy grantowe jak "Małopolska WIE" wspiera lokalne społeczności. W trakcie oceny wniosków zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu spotkaliśmy się z wieloma naprawdę ciekawymi inicjatywami jak właśnie pomysł Stowarzyszenia Szkoła dla Regionu LKS "Orkan" z Radoczy. Za otrzymane wsparcie młodzież szkolna wybierze się do Warszawy m.in. na zwiedzanie Sejmu RP. To będzie żywa lekcja kształtowania postaw obywatelskich – mówi radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński.

Na wycieczkę do polskiego parlamentu pojadą przedstawiciele samorządu uczniowskiego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Będzie to dla nich nagroda za zaangażowanie w pracę na rzecz rówieśników i całej społeczności szkolnej.

Poza Radoczą z województwa małopolskiego wybrano 15 projektów zgłoszonych przez podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Warsztaty, konferencje i szkolenia, wymiana edukacyjna z zagranicą i różnorodne zajęcia aktywizujące Małopolan to przedsięwzięcia, jakie uda się zrealizować dzięki dotacjom z budżetu województwa małopolskiego. Czeki gwarantujące dofinansowanie zadań przekazali Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 A wtedy wchodzi on 2019-06-01 16:27
ubrany cały na biało... Wjeżdża na swoim sukcesie zbudowanym na przypadku i wpływach rodzinnych.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.