Już od kilkunastu lat Zespół Szkół ZDZ Andrychów realizuje  praktyki zawodowe uczniów szkół zaw
Logistycy ZDZ z Andrychowa w Maladze

Już od kilkunastu lat Zespół Szkół ZDZ Andrychów realizuje  praktyki zawodowe uczniów szkół zawodowych poza granicami naszego kraju. Najpierw to  były porozumienia realizowane między szkołą a np. włoskimi hotelami, potem, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, realizowane są ze środków Unii Europejskiej.

Wysyłamy na praktyki zagraniczne wszystkich , którzy chcą i spełniają kryteria umożliwiające młodzieży bezpieczną prace i pobyt – informuje nas Zofia Wanat, dyrektor ZDZ w Andrychowie.

Praktyki zagraniczne ogromnie wzmacniają umiejętności zawodowe, językowe , łamią bariery mentalne, kulturowe, wzmacniają poczucie własnej wartości. Od kilkunastu lat są ważnym elementem programu nauczania i wychowania w naszych szkołach.

Właśnie w Maladze przebywa kolejna grupa, tym razem uczniowie klas logistycznych z Andrychowa.

Niektórzy z nich mieli podwójne szczęście, bo na praktykach zagraniczny są po raz drugi. Klaudia i Dominika byli już w Rimini we Włoszech, a teraz przyjechały do Malagi.

Po powrocie podziela się relacją z pobytu, który obfituje w bogate wydarzenia zawodowe, ale również turystyczne. Zwiedzili Granade, przed nimi inne miasta i okolice  Wybrzeża Costa del Sol w Andaluzji.

Młodzież bierze udział w projekcie „Europa dla nas – Staże zawodowe uczniów ZS Andrychów 2017”. W ramach projektu 3 tygodniowy pobyt, przygotowanie językowe , kulturowe, opieka wychowawcza, przelot samolotem, hotel w centrum miasta, wyżywienie, praktyki w zakładach pracy, kieszonkowe 300-400 euro - wszystko za darmo !

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.