Od ponad dwóch tygodni trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. W dalszym ciągu nie widać porozumienia z
Część szkół zawiesiło strajk. Uczniowie po świętach wrócili do nauki

Od ponad dwóch tygodni trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. W dalszym ciągu nie widać porozumienia z rządem w tej sprawie. Tymczasem część szkół w powiecie zawiesiło protest a uczniowie wrócili do nauki.

Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. W środę (24.04) uczniowie powinni wrócić do szkół po przerwie świątecznej i kontynuować naukę. Jak się okazuje, w sporej części strajkujących placówek tak się dzieje: część szkół w powiecie wadowickim zawiesiło protest. Najwięcej strajkujących placówek w powiecie jest w gminie Andrychów. Tam protest zawiesiła jedynie podstawówka w Inwałdzie.

Zarówno rodzice jak i uczniowie martwią się o nadchodzące egzaminy maturalne. Wygląda jednak na to, że podobnie jak niedawne egzaminy gimnazjalne i ośmioklasistów, które mimo protestu kadry nauczycielskiej odbyły się, matury również będą przeprowadzone.

Przypomnijmy, że  Związek Nauczycielstwa  Polskiego żądał podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. W trakcie negocjacji zmodyfikowano żądania i obecnie NFZ i FZW postulują 30% podwyżki rozłożonej na dwie tury - 15% od 1 stycznia i 15% od 1 września tego roku. Strajk ma trwać aż do odwołania. Dotychczas strajkujący nie doszli do porozumienia z rządem.

Z sondy, którą przeprowadziliśmy na facebookowym profilu portalu WadowiceOnline.pl wynika, że większość z ponad 1 500 głosujących naszych czytelników jest przeciwko strajkowi nauczycieli: 56% nie popiera strajku, 44% popiera.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Adam 2019-04-24 11:12
Trzymajcie się i nie odpuszczać! :)
Cytować
-7 #2 tak popieram 2019-04-24 11:26
Każdemu nauczycielowi należy się co najmniej 5 tys. złotych na rękę. Nie po to kończyli szkoły.
Cytować
+27 #3 Mądry 2019-04-24 11:49
Trzeba być niemądrym, żeby nie widzieć , że ten protest obnażył indolencje prawną naszego państwa! To w jaki sposób rząd traktuje nauczycieli, uczniów i rodziców powinno otworzyć nam wszystkim oczy ... źle się dzieje. Kto płaci za większość hejtu, za zaplakane kuzynki? Komu zależy by zdyskredytować wykształconych ludzi? Co to oznacza dla zwykłego obywatela?
Cytować
-3 #4 Ola 2019-04-24 14:46
Ja proponuję aby nauczyciele strajkowali aż do 1 września a może i dłużej. Maja dużo kasy (oszczędności) wiec mogą sobie na to pozwolić.Gdyby im nie starczało na utrzymanie i zapłacenie rachunków to już dawno by podjęli pracę.
Cytować
+27 #5 qaz 2019-04-24 16:38
Popieram szkoły prywatne. Nie popieram Karty Nauczyciela - tworu, który nie pozwala zwolnić z pracy ludzi nie nadających się do uczenia dzieci. Może i zasługujecie na podwyżki - ale niestety nie wszyscy. Są tacy którzy z prywatnej szkoły wylecieliby po miesiącu z hukiem. Być może nie zostaliby do niej przyjęci....
Cytować
+10 #6 Luk 2019-04-25 09:15
Podwyżką tak ale karta nauczyciela do całkowitego wycofania.
Cytować
+2 #7 dron 2019-04-25 09:24
Ci co odmawiają dzieciom prawa do kształcenia,w imię niepohamowanej żądzy pieniądza ,po mimo bardzo dobrej oferty ze strony rządu i samorządu,powin ni być wydaleni z zawodu.I wszystko na to wskazuje że tak się stanie.
Cytować
+1 #8 Koral 2019-04-25 14:58
@dron - niestety przykład osoby, która ze szkoły za wiele nie wyniosła. Interpunkcja i ortografia woła i pomstę do nieba...
Cytować
+2 #9 dron 2019-04-26 10:01
Koral, nie brałem koropetycji i to jest efekt tych moich braków w pisowni.Uchrońm y nasze dzieci od tych nie-uczących nauczycieli.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.