Mimo strajku nauczycieli, w szkołach w powiecie wadowickim  rozpoczęły się bez większych problemów
Mimo strajku, egzaminy ośmioklasistów również ruszyły bez problemów

Mimo strajku nauczycieli, w szkołach w powiecie wadowickim  rozpoczęły się bez większych problemów pierwsze od wielu lat  egzaminy ósmoklasistów z języka polskiego.

W poniedziałek (15.04) o godzinie 9:00 w całej Polsce rozpoczęły się  pierwsze od wielu lat egzaminy ósmoklasistów z języka polskiego. To  efekt reformy edukacji likwidującej gimnazja i wprowadzające ponownie ośmioklasowy system szkoły podstawowej. Egzamin trwał 120 minut. W kolejnych dniach uczniowie zmierzą się z testami z matematyki i języka obcego. We wtorek (16.04) młodzież zmierzy się z matematyką, zaś w środę (17.04) zostaną sprawdzone umiejętności i wiedza z języków obcych (nowożytnych). Wyniki egzaminów zostaną ogłoszone 14 czerwca.

We wszystkich szkołach powiatu wadowickiego, w których miał rozpocząć się egzamin, odbyło się to bez przeszkód, mimo strajku nauczycieli. W niektórych szkołach dyrekcja musiała radzić sobie organizując wsparcie z zewnątrz.

Przypomnijmy, że w poniedziałek (15.04) rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycieli. Związek Nauczycielstwa  Polskiego żądał podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. W trakcie negocjacji zmodyfikowano żądania i obecnie NFZ i FZW postulują 30% podwyżki rozłożonej na dwie tury - 15% od 1 stycznia i 15% od 1 września tego roku. Strajk ma trwać aż do odwołania. Dotychczas strajkujący nie doszli do porozumienia z rządem.

Warto dodać, że mimo strajku, w ubiegłym tygodniu we wszystkich szkołach w powiecie wadowickim rozpoczęły się również egzaminy gimnazjalne. Dyrektorzy placówek stanęli na wysokości zadania i zorganizowali komisje egzaminacyjne. Tak zresztą zapowiadano jeszcze przed rozpoczęciem strajku.

Z sondy, którą przeprowadziliśmy na facebookowym profilu portalu WadowiceOnline.pl wynika, że większość z ponad 1 500 głosujących naszych czytelników jest przeciwko strajkowi nauczycieli: 56% nie popiera strajku, 44% popiera.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.