Bogaty wybór kierunków, wysoka jakość kształcenia oraz tradycja. Szkoła, która trzyma rękę na pu
To szkoła dająca sporo możliwości. Przekonaj się o nich na dniach otwartych!

Bogaty wybór kierunków, wysoka jakość kształcenia oraz tradycja. Szkoła, która trzyma rękę na pulsie i nie waha się podejmować edukacyjnych wyzwań.  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach zaprasza na dni otwarte.

Uczniowie klas trzecich gimnazjów oraz ósmoklasiści już wkrótce staną przed trudnym wyborem. Będą musieli podjąć decyzję, która wpłynie na ich dalsze życie. Być może warto zapoznać się z ofertą jednej z największych placówek oświatowych w naszym powiecie. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, dawniej Gorzeń i Budowlanka, które przed dwoma laty połączyły się w jedno, ma bardzo ciekawe rozwiązania, nad którymi warto się pochylić. Będzie to można zrobić już w najbliższy weekend. Zapowiada się ładna pogoda, więc warto wybrać się na spacer, a przy okazji odwiedzić progi tej szkoły z wieloletnią tradycją.

Tradycja, co warto podkreślić, idzie tu w parze z nowoczesnością. Centrum, jak się dowiadujemy w rozmowie z dyrektorem placówki, to nie tylko kierunki, które od lat cieszą się niezmiennym powodzeniem, ale także nowości, które być może podbiją serca miłośników dobrej kreski i nietuzinkowych, ale stabilnych, rozwiązań architektonicznych.

Na bieżąco śledzimy to, co dzieje się na rynku pracy. Badania, które pojawiają się w tym zakresie, wykazują wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Dlatego postanowiliśmy otworzyć liceum architektoniczne. Młodzi ludzie, którzy wybiorą ten kierunek będą mogli uczyć się takich przedmiotów jak: projektowanie rysunku zawodowego, malarstwo, plastyka, obsługa programu Autocad. Tego wszystkiego, co przygotuje ich do podjęcia studiów z zakresu architektury. W ofercie placówki pojawił się jeszcze jeden nowy zawód: utworzony dzięki wieloletnim staraniom Związku Polskie Okna i Drzwi. Zawód monter stolarki budowlanej daje wiele możliwości, a także pewność uzyskania dobrze płatnej pracy po ukończeniu szkoły – mówi Jerzy Kotaś, dyrektor CKZiU nr 2 w Wadowicach

Ta szkoła to nie tylko tradycyjne zajęcia. To także współpraca z Wadowicką Grupą Biznesową, potencjalnymi pracodawcami, ekspertami, a także, w związku z profilem architektonicznym, patronat lokalnych architektów, biur architektonicznych i projektowych.

Młodzież wyjeżdża na praktyki zawodowe poza granice kraju. Właśnie teraz uczniowie trzeciej klasy technikum budowlanego szlifują swoje umiejętności w Niemczech. Ale to nie wszystko. Nasi podopieczni zwiedzają zakłady produkcyjne, wyjeżdżają na targi. Tak było przed kilkoma tygodniami, gdy jedna z klas pojechała do Poznania, aby zapoznać się z ofertą wystawioną w ramach wydarzenia „Budma”. Ta sama klasa jest objęta patronatem wspomnianego wcześniej związku, który obejmuje także szkolenia z zakresu montażu okien i drzwi. Dodatkowo każdy uczeń z tej grupy ma szanse na uzyskanie stypendium, które funduje nasz partner. Przy czym projekt „Dobry montaż” ma zasięg ogólnopolski – tłumaczy dyrektor Kotaś.

Szkoła, a przez to i Wadowice, nawiązała współpracę z ośrodkami w Grecji i Florencji w ramach działań z Centrum Edukacyjnym Est.

To miejsca, gdzie istnieją ośrodki, które wykorzystują w swojej pracy drukarki 3D. Zależy nam, aby nasi uczniowie poznali tajniki działania tego urządzenia. Jubilerzy, którzy pracują we włoskim ośrodku potrafią wykreować, a następnie wydrukować ozdoby, które przypadną do gustu każdej kobiecie. To naprawdę budzi podziw. Nasze Centrum zakupiło taką drukarkę. Ruszyły także szkolenia, które pozwolą uczestnikom zrozumieć sposób jej działania. Ponadto druk 3D to przyszłość architektury – podkreśla Dorota Szemik, wicedyrektorka CKZiU nr 2.

Pozostaje jeszcze jedno pytanie, które zapewne zadają sobie rodzice tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Czy w placówkach oświatowych nie zabraknie dla ich dzieci miejsca?

My jesteśmy przygotowani na to wyzwanie. Dla wszystkich starczy miejsca. Nie planujemy także lekcji w soboty. Przygotowaliśmy pełną ofertę. O przyjęciu do naszej szkoły zadecydują wyniki egzaminów oraz oceny na świadectwie. Mamy do dyspozycji sale lekcyjne w budynkach przy ulicy Słowackiego i Zegadłowicza – obiecuje dyrektor.

Być może warto odwiedzić placówkę, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy. A przy okazji zadać pytania nauczycielom oraz uczniom, którzy będą oprowadzać gości po szkole.

Dni otwarte odbędą się w dniach 17-18 marca w głównym budynku centrum przy ulicy Zegadłowicza 36. W niedzielę  (17.03) od 11:00 do 15:00 oraz w poniedziałek (18.03) od 09:00 do 14:00. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, gdyż jedna z klas została zaaranżowana na salę zabaw dla najmłodszych gości – w przyszłości być może uczniów CKZiU nr 2.

 

(Katarzyna Górna-Oremus)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-26 #1 Tylko PiS 2019-03-14 13:56
Centrum nie zakupiło drukarki 3D.
Otrzymało ją gratis od Pana Starosty mgr Bartosza Kalińskiego, najlepszego starosty, a obecnie burmistrza 700-lecia Wadowic.
Niech żyje, niech żyje, niech żyje !!!
Cytować
+12 #2 kurcze 2019-03-14 14:21
ciekawe czy takim prowokatorem jak wyżej czasem nie jest płaszczor da sie to jakoś sprawdzić ?
Cytować
+11 #3 Antek 2019-03-14 14:52
Szkoła o dużej ofercie bo oprócz branży budowlanej to przede wszystkim informatycy, mechanicy, elektrycy, elektronicy no i liceum policyjne.
Cytować
+12 #4 Ala 2019-03-14 16:42
Cytuję Antek:
Szkoła o dużej ofercie bo oprócz branży budowlanej to przede wszystkim informatycy, mechanicy, elektrycy, elektronicy no i liceum policyjne.

Przecież jest to tekst o nowościach. O Tym, co jest nowe. Wszyscy wiemy, że CKZiU nr 2 ma świetne kierunki, które cieszą się wielką popularnością.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.