Jacek Garus, uczeń klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół CKU im. św.
Przygotował mus z karpiem i łososiem, dostał wyróżnienie

Jacek Garus, uczeń klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy został wyróżniony w XX Jubileuszowym Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych. Przyrządził mus z karpia zatorskiego na kruchym pudrze z wędzonym łososiem.

W piątek (8.03) w krakowskim Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 odbył się XX Jubileuszowy Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych w kategoriach: kucharz, kelner, barman i cukiernik. W kulinarnych zmaganiach, które toczyły się pod hasłem „Kulinarne dziedzictwo” udział wzięli przedstawiciele 27 szkół gastronomicznych z całej Polski oraz ośmiu szkół z innych państw, m.in.: Chin, Cypru, Francji, Niemiec i Słowacji. Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy w kategorii kucharz reprezentował uczeń klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - Jacek Garus.

Celem konkursu jest m.in. propagowanie różnorodności potraw oraz tradycji kulinarnych, rozwijanie zawodowych zainteresowań, rozbudzanie pomysłowości i inicjatywy wśród uczniów. W tym roku młodzi uczestnicy mogli także spotkać się z Tomaszem Smoczykiem - mistrzem Sztuki Kulinarnej, szefem Kuchni Grand Signature Restaurant, który przypomniał dotychczas niedocenione smaki i aromaty naszej kuchni.

Jacek Garus z Zespołu Szkół w Radoczy w ściśle określonym czasie miał wykonać ćwiczenie obowiązkowe z produktów przygotowanych przez organizatora oraz zakąskę zimną z produktem zarejestrowanym jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, charakterystycznym dla swojego regionu. Nasz przyszły mistrz kulinarny przyrządził mus z karpia zatorskiego na kruchym pudrze z wędzonym łososiem. Jego wysiłki oceniało profesjonalne jury, składające się z Mistrzów Kuchni oraz międzynarodowych i polskich sędziów konkursów kulinarnych. Ocena wypadła bardzo dobrze i Jackowi przyznano wyróżnienie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Sołtys 2019-03-12 11:43
Gratulacje dla Jacka i nauczycieli. Tak trzymać.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.