W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Wadowickiej Bibliotece Publicznej zorganizowano warsztat
Takie warsztaty uczą dzieci i młodzież jak bezpiecznie korzystać z sieci

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Wadowickiej Bibliotece Publicznej zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia prowadzili policjanci z wadowickiej komendy.

W piątek (8.02) w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego InternetuWadowickiej Bibliotece Publicznej zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia zostały zorganizowane przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach  asp. sztab. Małgorzatę Hombesch oraz asp. sztab. Zbigniewa Przybeka.

Podczas spotkania, w formie prezentacji multimedialnej, omówiono zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Przedstawiono najczęściej występujące zagrożenia dotyczące m.in. cyberprzemocy, stalkingu, sekstingu, szkodliwych treści. Uczestników zapoznano z przepisami prawnymi dotyczącymi odpowiedzialności prawnej nieletnich w kontekście używania sieci INTERNET. W dalszej części przeprowadzono warsztaty, w trakcie których dzieci podzielone na grupy miały opracować m.in. netykietę, bazę wartościowych stron internetowych, kodeks znaków drogowych, które można zastosować w internecie, a także sposoby postępowania w przypadku doświadczania cyberprzemocy. Ponadto każdy z uczestników odpowiadał na losowo wybrane pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci – poinformowała Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Najbardziej emocjonującym punktem było wypełnienie na czas krzyżówki z hasłem przewodnim „Bezpieczny Internet”. Uczestnicy otrzymali gadżety z logiem akcji „Zagrożenia w sieci- profilaktyka- reagowanie”.  

W zajęciach wzięło udział 20 dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydrychowicach.  

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.