W CKZiU nr 2 w Wadowicach odbyło się spotkanie Członków Rady Programowej oraz przedstawicieli firm i
Spotkanie przedstawicieli firm i instytucji w CKZiU nr 2 w Wadowicach

W CKZiU nr 2 w Wadowicach odbyło się spotkanie Członków Rady Programowej oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących. Celem spotkania było omówienie i kontynuowanie współpracy w zakresie organizacji zajęć praktycznych, praktyk, staży zawodowych, kursów i szkoleń.

W czwartek (31.01) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach odbyło się spotkanie Członków Rady Programowej oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących. Wśród uczestników znaleźli się reprezentujący: Starostwo Powiatowe w Wadowicach Kuratorium, Powiatowy Urząd Pracy, PONAR, TECH-Sterowniki, TMT, Andoria S. A., Centrum Est, INCOBEX, LABOR, MAXOIL, MK-CARS, Promedia, SIRIUSZ-, UNIMARK oraz dyrekcja CKZiU nr 2.

Celem spotkania było omówienie i kontynuowanie współpracy w zakresie organizacji zajęć praktycznych, praktyk, staży zawodowych. Zaproponowanie kursów i szkoleń, spełniających oczekiwania pracodawców, wskazanie kierunków rozwoju bazy technologicznej i doposażania Centrum w kolejnych latach.

Przedstawiono zapotrzebowania rynku pracy na poszczególne zawody, wskazano zawody deficytowe i określono oczekiwania pracodawców, a także profil przyszłego pracownika. Zwrócono uwagę na możliwość utworzenia klas patronackich pod kuratelą konkretnego przedsiębiorstwa, a podczas marcowego dnia otwartego – wystawienia swojego firmowego stoiska w naszym Centrum. Zarekomendowano podjęcie współpracy z kolejnymi pracodawcami i instytucjami. W trakcie dyskusji podjęto decyzję o organizowaniu konferencji branżowych, na których zostaną omówione oczekiwania stron i podjęte ustalenia, dotyczące dalszej współpracy.

Owocna praca Centrum Kształcenia Praktycznego, wchodzącego w skład CKZiU nr 2 w postaci współpracy z pracodawcami, organizacji i przeprowadzaniu różnego typu darmowych kursów (prawo jazdy kat. B i T, operatora wózków widłowych wraz z bezpieczną wymianą butli, operatora koparko-ładowarki, spawania metodą MAG, programowania CNC, AutoCAD), praktyk oraz staży zawodowych, a także umożliwiania podnoszenia kwalifikacji przez zatrudnioną kadrę daje coraz bardziej wymierne efekty. Nasi absolwenci, uzyskując świetne przygotowanie, posiadają unikatowe doświadczenie i szereg kompetencji. Znają co najmniej dwa języki obce (odbywają zagraniczne praktyki zawodowe w ramach programu ERASMUS+), mają tytuł technika, kilka kwalifikacji zawodowych, ukończyli kursy, potwierdzone certyfikatami UDT, SEP czy Instytutu Spawalnictwa, odbyli szereg praktyk i staży zawodowych w przedsiębiorstwach. Czego więcej może oczekiwać pracodawca od 20-letniego człowieka? Dodajmy, że nasze Centrum znajduje się w czołówce rankingu techników. Zajmujemy pierwszą i trzecią lokatę w powiecie. Zapewne inni mogą brać z nas przykład i wzorować się na naszych działaniach, szczególnie w dziedzinie branż i zawodów w których kształcimy – nie ukrywał zadowolenia Jerzy Kotaś, dyrektor CKZiU nr 2 w Wadowicach.

Po części merytorycznej i dyskusji zaproszeni goście mieli okazję naocznie przekonać się jakim zapleczem, pomocami dydaktycznymi i wyposażeniem dysponuje Centrum. Wśród ostatnio zakupionych urządzeń warto wymienić stację lutowniczą BGA, stacje lutownicze HOT AIR, oscyloskop cyfrowy, generator funkcyjny, falownik YASKAWA, autotransformator, inspekcja wizyjna elektroniki, rozlutownice podciśnieniowe, klocki lego mindstorms, roboty manipulatory, drukarka 3D i wiele zestawów różnorakich narzędzi.

Powiat wadowicki realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: WADOWICKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO z siedzibą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach w branży wiodącej: mechanicznej i górniczo hutniczej oraz branży uzupełniającej: elektryczno-elektronicznej. Celem projektu jest poprawa szans na rynku pracy uczniów szkół zawodowych Powiatu Wadowickiego. Kwota przeznaczona na realizację projektu „Wadowickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” wynosi 5 803 371, 20 zł (z czego dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej to kwota – 4 932 865,52 zł).

 

(JM)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 Michal 2019-02-04 18:11
Nie zapominajcie o budowlance :) my też istniejemy 8)
Cytować
+17 #2 Adam 2019-02-04 18:19
Chyba zapomnieliście że Budowlanka też należy do Centrum ;-)
Cytować
+4 #3 Iga 2019-02-04 19:59
Pieniądze Centrum dostało dla branży mechanicznej i elektrycznej, nie dla budowlanej.Cude m uratowano budowlankę przed zamknięciem wciskając ją Gorzeniowi.
Cytować
+9 #4 Tomal 2019-02-05 10:55
Chcemy więcej jedzenia w budowlance
Cytować
+7 #5 Adam 2019-02-05 10:59
W budowlance nawet nie mamy na drut do wiązania zbrojenia
Cytować
-1 #6 znajomy 2019-02-05 12:12
Cytuję Michal:
Nie zapominajcie o budowlance :) my też istniejemy 8)


Istniejecie tylko dzięki temu, że Was wchłonął Gorzeń.
Uczniów u Was tylu, co w podstawówce w Kozich Pupach Dolnych :lol:
Cytować
0 #7 Michał 2019-02-05 14:34
Cytuję Adam:
W budowlance nawet nie mamy na drut do wiązania zbrojenia

Będziemy uczyli się na krochmalonym sznurku hahah
Cytować
+3 #8 Konrad 2019-02-05 14:47
Cytuję znajomy:
Cytuję Michal:
Nie zapominajcie o budowlance :) my też istniejemy 8)


Istniejecie tylko dzięki temu, że Was wchłonął Gorzeń.
Uczniów u Was tylu, co w podstawówce w Kozich Pupach Dolnych :lol:


No i tu się mylisz
Po pierwsze szkoły połączyły się dla możliwości udziału w projekcie bo ani jedna ani druga szkoła nie miała odpowiednich warunków dlatego powstało CKZiU nr2.

Po drugie budowlanka ma tylko dwa profile więc to normalne że uczniów jest mało. Za to Gorzeń ma uczniów więcej bo ma więcej profilów.

Po trzecie jeśli Twoim zdaniem szkoła budowlana została wchłonięta to dlaczego nadaj organizowany jest dzień szkoły im Jana Twardowskiego i razem z nim konkurs tzw. Budowlany hm ?

A prawda jest niestety taka że budowlanka wcale nie skorzystała. Dalej nie mamy np. materiałów do praktyk zawodowych, które to zakończą się egzaminem. A Gorzeń ciągle zyskuje.
Cytować
0 #9 Iga 2019-02-05 16:45
Nie do końca tak było Radocza nie chciała utworzyć z Ekonomikiem Centrum to nie weszła i CKZiU nr1 utworzył sam Ekonomik, budowlanka sama się pchała do Centrum a o korzyści zapytajcie nauczycieli z budowlanki dostali godziny w Gorzeniu a mieli perspektywy nieciekawe.Uczn iowie z budowlanki mogą robić kursy np.wózków widłowych czy operatora koparek o których mogli ponarzyć.A konkurs o Twardowskim jest dla podstawówek więc niewiele wnosi do poziomu nauczania samych uczniów budowlanki.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.