Gościem ostatniego spotkania w semestrze zimowym Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie profe
Ostatni wykład Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sezonie zimowym

Gościem ostatniego spotkania w semestrze zimowym Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie profesor Ewa Kocój, etnolog, antropolog kulturowy, dr hab. nauk humanistycznych oraz autorka licznych publikacji naukowych. Opowie o dziedzictwie kulturowym mniejszości narodowych i etnicznych na pograniczu ukraińsko – rumuńskim.

W czwartek (3.01) o godzinie 17:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się ostatnie w semestrze zimowym spotkanie z nauką, kulturą i sztuką w ramach cyklu wykładów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Gościem spotkania będzie profesor Ewa Kocój – etnolog, antropolog kulturowy, dr hab. nauk humanistycznych oraz autorka licznych publikacji naukowych. Tematem wykładu będzie opowieść o dziedzictwie kulturowym mniejszości narodowych i etnicznych na pograniczu ukraińsko – rumuńskim przygotowana na podstawie licznych podróży oraz badań prelegentki. Zapowiada się niesamowicie barwny wykład o świętach, obrzędach, kalendarzu i zwyczajach państw wschodnich.

To kolejne spotkanie wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przypomnijmy, że w październiku 2013 roku zainaugurował jego działalność znakomity aktor Jan Nowicki. Celem  UTW jest upowszechnianie wiedzy i kultury, aktywizacja intelektualna, społeczna, fizyczna i psychiczna osób dorosłych, szczególnie starszych i zagrożonych wykluczeniem oraz integrowanie środowiska lokalnego i miedzy pokoleniowego. Słuchaczem WUTW może zostać osoba w wieku 55+ bez znaczenia na posiadane wykształcenie. Prawo bycia słuchaczem WUTW posiadają również osoby bezrobotne i przebywające na rencie.

Wstęp wolny!(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.