Spółdzielnia Uczniowska w CKZiU w Andrychowie zajęła trzecie miejsce w kraju w XVIII Konkursie na Naj
Spółdzielnia Uczniowska w „Kotarbinie” wśród krajowej czołówki

Spółdzielnia Uczniowska w CKZiU w Andrychowie zajęła trzecie miejsce w kraju w XVIII Konkursie na Najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w kraju  o puchar Krajowej Rady Spółdzielczej.

Niedawno przedstawiciele Spółdzielni Uczniowskiej CKZiU w Andrychowie Magda, Kamil i  Katarzyna Kocemba mieli zaszczyt już drugi raz uczestniczyć w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich organizowanym przez Krajową Radę Spółdzielczości oraz Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Domu Spółdzielczości Pracy w Krakowie.

Podczas sejmiku podsumowano rok pracy spółdzielni uczniowskich w kraju,  przedstawiono  sukcesy i problemy, z którymi się borykają. Omówiono niektóre zmiany prawne a także odczytano list od Minister Elżbiety Rafalskiej przesłany do uczestników Sejmiku.

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiono prezentację  „Wkład spółdzielczości w budowaniu niepodległej Polski”.

Na koniec wręczono puchary, dyplomy i nagrody zwycięzcom XVIII Konkursu na Najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w kraju - o puchar Krajowej Rady Spółdzielczej. Jak się okazało spółdzielnia w „Kotarbinie” jest w gronie najlepszych Spółdzielni Uczniowskich w naszym kraju – zajęli  III miejsce! Otrzymali puchar, dyplom i nagrodę, którą jest drukarka laserowa.

Podczas finałowej prezentacji Magdalena Wider i prezes spółdzielni Kamil Bizoń pokazali swoje działania  w ostatnim roku.  Takiego sukcesu pewnie by nie było gdyby nie pomoc  Iwony Kapeli przy przygotowaniu kroniki SU. Świetną prezentację przygotowali uczeń  klasy 2d Rafał Smolec i uczennica klasy 2e Joanna Kryska.

„Bardzo nam miło, że praca wielu osób została doceniona. Dziękujemy wszystkim spółdzielcom, pomagającym nam nauczycielom, uczniom CKZiU, bez których sklepik by nie istniał. Składamy podziękowania dyrektorowi Tomaszowi Bizoniowi, który zawsze wspiera nas w realizacji nowych pomysłów. Słowa podziękowania kierujemy do naszego Patrona Społem PSS Andrychów z panią prezes Anną Rychter za pomoc i wsparcie naszych działań – mówią opiekunowie Małgorzata Majdak i Edyta Zwieńczak.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.