Obchody stulecia odzyskania niepodległości ciągle trwają. Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego
Obchody wciąż trwają. W Wieprzu  rozwinęli 100 metrową flagę i wypuścili 100 balonów

Obchody stulecia odzyskania niepodległości ciągle trwają. Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu rozwinęli 100-metrową flagę oraz wypuścili w powietrze 100 czerwonych balonów.

Cała Polska hucznie obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. W niedzielę (11.11) w regionie jak i w całym kraju odbyły się główne uroczystości i marsze. Świętowanie trwa jednak nadal. We wtorek (13.11) Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu  również włączył się w to wydarzenie.

Pierwszym punktem programu był uroczysty apel. Inscenizacja, wiersze, pieśni patriotyczne przypominały zebranym nie tylko radosny moment odzyskania niepodległości, ale także długą i niezwykle ofiarną walkę o niepodległości.

Uczniowie młodszych klas złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły. Rozstrzygnięty został także I szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Laureaci otrzymali z rąk dyrektora szkoły oraz Wójta gminy Wieprz pamiątkowe dyplomy.

Aby w sposób szczególny uczcić obchody 100 lecia odzyskania niepodległości zaproszeni goście zasadzili przez budynkiem szkoły sadzonkę dębu, a uczniowie wraz gronem pedagogicznym w rytm Poloneza rozciągnęli na terenie obiektu 100 metrową flagę oraz wypuścili w powietrze 100 biało czerwonych balonów.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.