Uczniowie klas mundurowych ZDZ - Zespół Szkół Andrychów, Kęty, Wadowice w okazji pikniku patriotycz
Burza oklasków po pokazach musztry i sztuk walki uczniów ZDZ

Uczniowie klas mundurowych ZDZ - Zespół Szkół Andrychów, Kęty, Wadowice w okazji pikniku patriotycznego, przygotowanego przez wadowicki magistrat na rynku z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości, zaprezentowali pokazy musztry paradnej i sztuk walki. Zebrali gromkie brawa.

W niedzielę (11.11) Wadowice hucznie z całą Polską obchodziły setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło więc delegacji i pocztów sztandarowych, złożenia kwiatów pod pomnikiem 12. Pułku Piechoty, śpiewania hymnu, pokazów musztry paradnej i sztuk wali, czy zamknięcie kapsuły czasu.

Jedną z atrakcji pikniku patriotycznego, zorganizowanego przez Urząd Miejski w Wadowicach na rynku, był pokaz musztry paradnej i sztuk walki uczniów klas mundurowych ZDZ Wadowice. Ich wykonanie wzbudziło burze oklasków wśród zgromadzonego tłumu. Całkiem zasłużoną bo było na co popatrzeć.

Zakończenie pokazów miało też bardzo pozytywny, prosty, ale i chwytający za serce  akcent, tak bardzo kontrastowy do tego, co mogliśmy w tym dniu usłyszeć od nadętych polityków pod pomnikami...

Bądźmy patriotami w czasie pokoju. Kochajmy naszą ojczyznę z całego serca i tak jak nasza młodzież nie zatracajmy tych wartości, jakimi jest Bóg, honor, ojczyzna, jakim jest braterstwo, poświęcenie. Nie dajmy się zniszczyć nowoczesnym czasom. Bądźmy prawdziwymi patriotami! – podsumował komendant Paweł Żygliński, wychowawca, który prowadził pokaz

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 antypisior 2018-11-13 00:14
zaczeło się Kaliński jeszcze nie zaczał rządó a już same pseudopatriotyc zneimprezki użądza. teraz tylko pomniki, salutowanie, marsze, jeszcze pewnie faszystów z Włoch zaprosi, pisdzielce się rzondzom u nas
Cytować
-8 #2 Ula 2018-11-13 06:35
Taki sam pokaz był w tamtym roku a to Klinowski promuje prywatną szkołę jaką jest ZDZ więc Kaliński nie na z tym nic wspólnego bo jako starosta wspierał szkoły średnie powiatowe państwowe.
Cytować
-8 #3 Ula 2018-11-13 06:35
Taki sam pokaz był w tamtym roku a to Klinowski promuje prywatną szkołę jaką jest ZDZ więc Kaliński nie na z tym nic wspólnego bo jako starosta wspierał szkoły średnie powiatowe państwowe.
Cytować
-5 #4 kosa 2018-11-13 13:50
to ma być musztra ? serio? :D, zacznijcie może od prawidłowo założonego beretu tym bardziej ze jest na nim orzełek
Cytować
+4 #5 Lena 2018-11-13 19:59
Fajnie, że młodzieży się chce i wolny czas poświęcają na takie zajęcia. Lepsze chyba to niż stanie pod klatkami.
Cytować
+4 #6 Murkowcy 2018-11-15 14:37
Na 5 wpisów 1 pozytywny. Brawo...
Nieistotne czy prywatna czy państwowa, ważne że się zebrali i coś pokazali, a że nie każdemu w gusta trafili to już nie ich wina tylko samych odbiorców.
Cytować
+2 #7 antylewak 2018-11-15 21:12
Cytuję antypisior:
zaczeło się Kaliński jeszcze nie zaczał rządó a już same pseudopatriotyczneimprezki użądza. teraz tylko pomniki, salutowanie, marsze, jeszcze pewnie faszystów z Włoch zaprosi, pisdzielce się rzondzom u nasPan to jest głupi czy nienormalny? :|
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.