W poniedziałek (5.11) uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profili policyjnym z Centrum Kszt
Ślubowali przyszli policjanci

W poniedziałek (5.11) uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profili policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, deklarując tym samym wierność ojczyźnie.

W uroczystości ślubowania uczniów klasy policyjnej wzięli udział rodzice pierwszoklasistów, pedagodzy, a także zaproszeni goście komendant Powiatowy Policji w Wadowicach insp. Włodzimierz Warzecha, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Wadowicach podkom. Artur Studnicki,  wicestarosta wadowicki Andrzej Górecki oraz mgr Piotr Lasek emerytowany nauczyciel, a jednocześnie inicjator powstania klasy o profilu policyjnym.

Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, po czym 28 uczniów złożyło uroczyste ślubowanie deklarując wierność ojczyźnie, przestrzeganie prawa, szacunek do drugiego człowieka oraz wytrwałość w rozwoju osobowości i zdobywaniu wiedzy.

Ceremoniał poprowadził asp. szt. w stanie spoczynku Andrzej Cholewa, obecny nauczyciel przedmiotów policyjnych w CKZiU nr 2 w Wadowicach.  Po części ceremonialnej głos zabrał dyrektor szkoły mgr inż. Jerzy Kotaś, który w prezentacji multimedialnej przedstawił genezę powstania klasy mundurowej, następnie głos zabrał wicestarosta oraz komendant powiatowy policji w Wadowicach. Na zakończenie uczniowie klas starszych zaprezentowali pokaz samoobrony i udzielania pierwszej pomocy.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 PIS-uar 2018-11-06 13:21
Zaraz po ślubowaniu wszyscy poszli na chorobowe:p
Cytować
+6 #2 bezprzebaczenia 2018-11-06 13:21
Ale wybraliście sobie profil!
Ja bym zaczął na początek od L-4.
Cytować
-8 #3 Ehh 2018-11-06 23:13
Uczciwych zawodów by się chwycili a nie krawężników
Cytować
+1 #4 street 2018-11-07 12:39
gdy widzę na ulicach Wadowic te świetne dziewczyny w tych czarnych ferszalunkach to mi ich zwyczajnie żal,całą swoją kobiecość topią w tych boże pożal się mundurkach
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.