W kilku miastach małopolski, w tym również w Andrychowie odbyła się 12. Noc Naukowców. To okazja ab
Nauka w nocy ma swój urok. Do Andrychowskiej szkoły przybyły tłumy

W kilku miastach małopolski, w tym również w Andrychowie odbyła się 12. Noc Naukowców. To okazja aby z bliska poznać fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne czy porozmawiać z naukowcami.

W piątek (28.09) wieczór setki osób zjawiło się w Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie na Małopolskiej Nocy Naukowców. Czekały na nich liczne atrakcje takie jak m.in.: zagadki fizyczne, widowiskowe doświadczenia chemiczne, pokazy magików, porady dietetyka, warsztaty z informatykami oraz spotkanie z ratownikami GOPR.

Noc Naukowców odbyła się w Andrychowie po raz piąty. W ciągu 12 lat Małopolska Noc Naukowców stała się największą Nocą w Polsce i jedną z największych w Europie. Potwierdzają to liczby. W 2007 roku, podczas pierwszej edycji uczestniczyło w niej 5 partnerów i 3,5 tysiąca osób. W 2016 roku swój program przygotowało ponad 40  partnerów, a skorzystało z niego niemal 77 tysięcy uczestników. Oprócz rosnącej popularności, Małopolska Noc Naukowców jest też wyróżniana, np. nagrodą rodziców w konkursie Słoneczniki na najlepszą inicjatywę rozwojową dla dzieci, organizowanym przez portal Czasdzieci.pl.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.