W Stanisławiu Dolnym oddano do użytku Placówkę Wsparcia Dziennego „Dolandia”. Zapewni ona wszechs
W Stanisławiu oddano do użytku Placówkę Wsparcia Dziennego „Dolandia”

W Stanisławiu Dolnym oddano do użytku Placówkę Wsparcia Dziennego „Dolandia”. Zapewni ona wszechstronne wsparcie: począwszy od potrzeb podstawowych, jak opieka, bezpieczeństwo, wyżywienie, poprzez pomoc w nauce, wsparcie emocjonalne w sytuacjach trudnych, aż po ciekawe zajęcia rozwojowe.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska na ten cel uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, na realizację projektu „DOLANY” Placówka Wsparcia Dziennego w Gminie Kalwaria Zebrzydowska. Całkowity koszt zadania to 3 mln 470 tys. 911 zł, a przyznane dofinansowanie to 3 mln 215 tys. 911 zł.

Placówka funkcjonować będzie w budynku gminnym nr 496 w Stanisławiu Dolnym, na ten cel zostało zaadaptowane nieużytkowane poddasze na cele placówki wsparcia dziennego, dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonano instalacje centralnego ogrzewania a także instalację elektryczną wodociągowo-kanalizacyjną, placówka została wyposażona w niezbędne urządzenia i meble.
 
W zagospodarowanej  części powstała przestrzeń przyjazna i zachęcają dzieci do zabawy, znajdują się tutaj pięć sal, trzy pokoje dla terapeutów, dwie sale świetlicowe, sala do gimnastyki korekcyjnej, aneks kuchenny, hol z szatnią, 3 sanitariaty w tym dla osób niepełnosprawnych oraz pokój socjalny.

Obecnie trwa nabór do Placówki Wsparcia Dziennego „Dolandia”, odbyła się już rekrutacja wstępna i diagnoza uczestników, rekrutacja trwa w trybie ciągłym, , kalwaryjski magistrat  zachęca do składania wniosków.  Gmina Kalwaria Zebrzydowska na ten cel uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w kwocie 3 mln 215 tys. 911 zł, dodatkowo  na realizację tego projektu przeznaczyła 224 tys. 946 zł.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 olo 2018-09-25 18:35
Co wy byście zrobili gdy nie Unia Europejska?
Regionalne Programy Operacyjne to Fundusze Unii Europejskiej
Nic byście la nas nie robili, a jeśli już byście znaleźli jakieś marne pieniądze to byś cie je rozkradli!!! To są nasi politycy!!!
Kupa złodziei i nieudaczników!!!
Dobrze są instytucje i mechanizmy które ich kontrolują i nie pozwalają wydawać pieniędzy na nich samych!!!
Cytować
0 #2 Kupa 2018-09-25 22:17
Kurwa dobrze że wybory się zbliżają bo by nic nie było zrobione, a teraz przed wyborami jakoś magicznym chujem wszystko się oddaje do użytku i tyle dobrego włodarze zrobili za nasze pieniądze, jesteście kurwa wielcy politycy
Cytować
0 #3 neutralny 2018-10-18 04:39
A warszawska wojuje z unią
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.