Uczniowie klasy trzeciej Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera kształcący się w zawodzie tech
Hotelarze z Tischnera na Maderze

Uczniowie klasy trzeciej Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa odbywali staż mobilnościowy w Portugalii na Maderze.

Od 10 września do 21 września tego roku  uczniowie klasy trzeciej Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa odbywali staż mobilnościowy w Portugalii na Maderze w ramach projektu PO WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego"  „European practice makes perfect” .

Pogoda na Maderze była wspaniała. Turystów bardzo dużo, nic dziwnego, gdyż atrakcji turystycznych jest tam wiele. Grupa poznała Funchal oraz odbyła całodniową wycieczkę poprzez Pico Arieiro (1818 m), lewady, Santanę na Półwysep Świętego Wawrzyńca, a także podążała śladami Polaków na Maderze.

Kilka uczennic odwiedziło urokliwe miasteczko Camara de Lobos oraz szklaną platformę jednego z najwyższych klifów Cabo Girao (580m). Wizyta w Tropical Garden oraz przejazd kolejką Teleferico też sprawił dużą radość stażystom.

(IZ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 olo 2018-09-25 18:38
Żadnej szkoły w Polsce nie było by stać na wyjazd dla uczniów na praktyki i staże zagraniczne gdy by nie Fundusze Unii Europejskiej!!!
Cytować
+3 #2 rezerwista 89 2018-09-26 12:50
Jak chodziłem w latach 80tych do szkoły zawodowej to przez 3 lata nie mieliśmy żadnej wycieczki, 500+ tez nie było. A po skończeniu szkoły trzeba było jeszcze na 2 lata do wojska iść. W ogóle nie dbało się o młodych ludzi tylko wymagano bardzo dużo.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.