Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu włączyli się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wspó
Uczniowie ze Stronia jak policjanci. Przeprowadzili kontrole drogową przy swojej szkole

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu włączyli się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach prowadzili kontrolę w pobliżu swojej szkoły. Byli bardziej wyrozumiali niż policjanci…

Kierowcy, którzy łamali przepisy, zamiast mandatów otrzymali od uczniów własnoręcznie wykonane przez nich rysunki ze smutną miną. Z kolei, kierowcy jadący prawidłowo, a tych na szczęście było zdecydowanie więcej, mogli liczyć na ordery z uśmiechniętą minką.

Akcja ma charakter profilaktyczny i jest skierowana zarówno do kierowców jak i uczniów. Policjanci proszą o bezpieczną jazdę, szczególnie w rejonach szkół. Z kolei uczniów uwrażliwiają na zakładanie elementów odblaskowych, właściwe korzystanie z dróg, w szczególności z poboczy oraz umiejętne przekraczanie jezdni.

W całej Małopolsce do akcji zostało zaproszonych 30 szkół. Cieszymy się, że w tak wąskim gronie znalazła się nasza szkoła. To efekt dobrej współpracy z lokalną policją a także uznanie za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Miniony rok szkolny był szczególnie dobry pod tym względem dla naszej szkoły. Przypomnijmy, jesteśmy aktualnymi wicemistrzami Polski w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz 3 szkołą w wojewódzkim konkursie „Odblaskowa szkoła – mówi Tomasz Gębala, opiekun uczniów

(PP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Mieszkanka 2018-09-13 16:07
Super, ale ja proponuję jeszcze aby policja zajęła się zdewastowanymi znakami, przystankami i budynkami znajdującymi się w całym Stroniu. Na jednym z załączonych zdjęć widać znak który jest cały oklejony naklejkami. Jest to problem w całej wsi i niestety nikt z tym nic nie robi
Cytować
0 #2 M.O 2018-09-14 08:52
Cytuję Mieszkanka:
Super, ale ja proponuję jeszcze aby policja zajęła się zdewastowanymi znakami, przystankami i budynkami znajdującymi się w całym Stroniu. Na jednym z załączonych zdjęć widać znak który jest cały oklejony naklejkami. Jest to problem w całej wsi i niestety nikt z tym nic nie robi

Jak sie ma policja zając?
Widzisz delikwenta niszczacego! zrob zdjecie wyslij na policje SMS lub email:
Cytować
0 #3 kara 2018-09-14 10:38
Bardzo fajna akcja! Czas coś robić z tymi wariatami, którzy jeżdżą przy szkole bez rozumu.Też yanosik miał jakąś akcję, że jak się zwalnia to się dostaje punkty. Myślę, że to jet przyszłość
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.