Blisko stu przedszkolaków rozpoczęło naukę w nowym przedszkolu w Lanckoronie. Jego budowa kosztowała
W Lanckoronie przedszkolaki rozpoczęły rok szkolny w nowym przedszkolu

Blisko stu przedszkolaków rozpoczęło naukę w nowym przedszkolu w Lanckoronie. Jego budowa kosztowała ponad 2,5 mln zł. Najmłodsi przenieśli się tutaj ze starego, prawie stuletniego budynku.

W poniedziałek (3.09) oprócz uczniów nowy rok szkolny rozpoczęły również przedszkolaki. Dla kilkudziesięciu najmłodszych mieszkańców gminy Lanckorona w tym roku była dodatkowa okazja do zadowolenia: przenieśli się ze starego, prawie stuletniego budynku, do nowo wybudowanego przedszkola w Lanckoronie.

Budowa nowej placówki trwała ponad rok i kosztowała ponad 2,5 mln zł. Inwestycja obejmowała budowę budynku przedszkola wraz z instalacjami, budowę muru oporowego, schodów terenowych utwardzenia terenu, budowę ogrodzenia i budowę placu zabaw wśród istniejącej zieleni. Powstały oddział przedszkolny może przyjąć łącznie do 100 dzieci. Sale zajęć są wyposażone w odpowiedni sprzęt, jest też duża stołówka. Co ważne, budynek jest też dostępny także dla niepełnosprawnych dzieci.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 termak 2018-09-05 07:58
Nasz kochany włodarz jak o sobie mów WÓJT ŁOPATA ,w świetle reflektorów chwali się że oddał nowe przedszkole ,tylko na dzień 03 09 2018 dziwnym trafem jest ono nie odebrane,ale cóż tam on może wszystko bo jest z PIS i jest u władzy.Tak było z cmentarzem jak najpierw wyciął drzewa bez pozwolenia,i tak samo postawił znaki też bez pozwolenia
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.