CKZiU nr 2 w Wadowicach, czyli popularny "Mechanik" zyskało  nowiuteńkie, pachnące drukarską farbą
"Mechanik" z blisko tysiącem nowych książek!

CKZiU nr 2 w Wadowicach, czyli popularny "Mechanik" zyskało  nowiuteńkie, pachnące drukarską farbą książki, wzbogacając swój księgozbiór o 892 egzemplarze, w tym o 30 lektur oraz 357 nowych tytułów i bestsellerów.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, czyli popularny "Mechanik" czy też "Gorzeń" zyskało  nowiuteńkie, pachnące drukarską farbą książki, wzbogacając swój księgozbiór o 892 egzemplarze, w tym o 30 lektur oraz 357 nowych tytułów i bestsellerów, wśród nich jest m.in. „Millenium”, „Gra o tron”, „Dary anioła”, „Pan lodowego ogrodu”, „Skazany na góry”, „Cudowny chłopak”, „Dziewczyny z Wołynia" i wiele wiele innych.

Nie byłoby takiego sukcesu bez poczynienia pewnych kroków. Mianowicie dzięki przystąpieniu szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, udało się uzyskać dotację na zakup nowości wydawniczych, a także lektur z nowej podstawy programowej. Biblioteczne półki zostaną zapełnione utworami: R. Mroza, C. Lackberg, K. Bondy, S. J. Maas, V. Roth, J. Grzędowicza, J. K. Rowling, J. Pałkiewicza, I. Asimova, H. P. Lovecrafta czy B. Sandersona. Szkoła posiada od teraz bardzo atrakcyjny, odświeżony księgozbiór, który czeka na uczniów, który w poniedziałek (3.09) rozpoczęli nowy rok.

Jestem wdzięczny za inicjatywę i zaangażowanie się pani Ani Gębali w projekt, którego wartość wyniosła 15 000 zł, z czego 12 000 zł pochodzi z budżetu państwa, a 3 000 zł od organu prowadzącego szkołę, czyli Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Doposażenie biblioteki to wielka korzyść dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Dziękuję już teraz nauczycielom, którzy włączą się w czasie trwania projektu w realizację koniecznych zadań – podkreśla dyrektor CKZiU nr 2 Jerzy Kotaś.

Warto dodać, że wybór tytułów: thrillerów, powieści sensacyjnych, obyczajowych, historycznych, psychologicznych, fantasy, biografii itd. konsultowany był z uczniami w ankietach i został zaopiniowany przez Samorząd Uczniowski, a także Radę Rodziców. Okazało się, że uczniowie mają najrozmaitsze preferencje czytelnicze i gusty. Na szczęście dzięki programowi udało się je zrealizować. Ponadto podczas ustalania list przydawały się internetowe rankingi najlepiej ocenianych w ostatnich latach pozycji oraz spis najchętniej wypożyczanych książek, przygotowany przez pracowników Biblioteki Publicznej w Wadowicach.

Miejmy nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a zakupione książki staną się inspiracją do zrealizowania projektów promujących czytelnictwo. Serdecznie zapraszam do biblioteki! – podkreśla Anna Gębala, koordynator projektu.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Absolwent. 2018-09-03 11:09
No tak, kiedy egzamin z anatomii elfów? :lol:
Cytować
+2 #2 Alojzy czad. 2018-09-11 12:16
Przeciez kotas czytac nie potrafi. Do zdjecia sie ustawil pieknie a to chyba jedyna ksiazka jaka w rece trzymal od wielu wielu lat. Pozdrawiam betonowa kadre. Dalej praktykujecie Dionizje w mechaniku?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.