Tuż przed zakończeniem wakacji Starostwo Powiatowe w Wadowicach zakończyło kolejny etap rewolucji ksz
W takich warunkach będą się teraz uczyć obcych języków!

Tuż przed zakończeniem wakacji Starostwo Powiatowe w Wadowicach zakończyło kolejny etap rewolucji kształcenia zawodowego w swoich szkołach średnich. W wadowickim „Ekonomiku” i andrychowskim „Kotarbinie” powstały nowe sale językowe.

Nasi uczniowie będą się teraz uczyć języków obcych w warunkach na miarę XXI wieku. W nowych salach językowych w CKZiU nr 1 w Wadowicach („Ekonomik”) oraz CKZiU w Andrychowie („Kotarbin”) zamontowano m.in.: nowoczesne pulpity, głośniki, słuchawki z mikrofonem, oprogramowania sterujące PC oraz magnetofon cyfrowy z trenerem wymowy, a także monitory dotykowe. Zakupiono dodatkowo nowe stoliki dla uczniów oraz biurka dla nauczycieli. Całkowity koszt tego wyposażenia wyniósł blisko 90 tysięcy zł. Większość z tej kwoty pochodzi ze środków unijnych na rewolucję kształcenia zawodowego w naszym powiecie.

Przypomnijmy, że w minionym roku samorząd powiatowy wywalczył ogromne środki finansowe w wysokości blisko 15 mln zł na utworzenie trzech Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU): dwóch w Wadowicach i jednego w Andrychowie. To najwyższa dotacja w całej Małopolsce (nie licząc Krakowa). Dzięki tak dużemu dofinansowaniu warsztaty zawodowe w tych szkołach przeszły totalną metamorfozę. Teraz młodzi ludzie swoich wymarzonych zawodów mogą się uczyć na nowoczesnym sprzęcie. To jednak nie wszystko. Dzięki projektowi uczniowie mogą korzystać z wielu bezpłatnych kursów i praktyk oraz płatnych miesięcznych staży.

 

 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 haha 2018-08-31 12:58
gdzieś to już widziałem hmm..


aa w szkołach w afryce ..
Cytować
+2 #2 .l. 2018-08-31 22:00
Legenda głosi że ktoś używał te słuchawki na zajęciach...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.