Wadowicką komendę policji odwiedzili koloniści organizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracj
Półkoloniści z wizytą u wadowickich policjanów

Wadowicką komendę policji odwiedzili koloniści organizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria”. Dzieci zapoznały się z pracą policjanta, mundurowi zwrócili im także na zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

W czwartek (23.08) Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach gościła dzieci wraz ze swoimi opiekunami, korzystające z półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria”, w ramach przygotowanego dla nich „Dnia Otwartej Komendy”. Podobnie jak w latach ubiegłych, przedsięwzięcie miało na celu zapoznanie dzieci i młodzieży ze specyfiką pracy policjantów jak również stworzenie możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Gości przywitali policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, którzy podczas spotkania przybliżyli założenia ogólnopolskich akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” czy „Bezpieczne Wakacje 2018”. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, zwłaszcza podczas kąpieli wodnych. Nie obyło się również bez cennych rad i wskazówek, jak zachować się w różnych sytuacjach np. podczas pobytu samemu w miejscu zamieszkania czy zagrożeń czyhających ze strony nieznajomych.

W trakcie spotkania dzieci miały możliwość poznać różne rodzaje umundurowania i stopnie służbowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policji m.in. pałki, hełmy, tarcze czy kamizelki kuloodporne. Uczestnicy półkolonii zaczerpnęli również informacji dotyczącej pracy technika kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia.

Mundurowi zapoznali dzieci nie tylko ze specyfiką służby w policji, strukturą jednostki czy zadaniami poszczególnych pionów, ale również poinformowali jakie wymogi formalne musi spełniać kandydat do służby w Policji oraz jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne. Na zakończenie każdy mógł zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tego typu działania profilaktyczne z pewnością służą dobremu wizerunkowi policji, jako formacji, która służy pomocą każdemu, ale również edukuje i wspiera.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.