W piątek (20.07) Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła zorganizowana grupa podopiecznych
Dzieci ze Stowarzyszenia "Dać Szansę" odwiedziły wadowicką komendę policji

W piątek (20.07) Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła zorganizowana grupa podopiecznych ze Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach, dla których zorganizowano „Dzień Otwartej Komendy” w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Podobnie jak w latach ubiegłych, głównym założeniem tego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci ze specyfiką służby w policji, kreowanie pozytywnego wizerunku jej funkcjonariuszy, jak również stworzenie możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Gości przywitał asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii - asp. szt. Zbigniew Przybek oraz funkcjonariusz Rewiru Dzielnicowych - asp. Tobiasz Pamuła. Mundurowi zaprezentowali dzieciom różne rodzaje umundurowania, stopnie służbowe oraz sprzęt będący na wyposażeniu policji, m.in. kajdanki, pałki i kamizelki kuloodporne jak również sprzęt Zespołu Techników Kryminalistyki. Każdy uczestnik miał możliwość wykonania swoich odcisków linii papilarnych, założyć elementy umundurowania i wyposażenia policjanta.

W ramach spotkania zwrócono również uwagę na ogólnie pojęte bezpieczeństwo w różnych miejscach i okolicznościach, a zwłaszcza związanego z wypoczynkiem nad akwenami wodnymi. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozdano uczestnikom materiały promocyjne i ulotki.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, a także usłyszeć sygnały dźwiękowe co wzbudziło dużo emocji.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.