Przy  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach otwarto nowy plac zabaw. Składa się on z trzech stref f
Tomice doczekały się placu zabaw. Dzieciaki są zachwycone

Przy  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach otwarto nowy plac zabaw. Składa się on z trzech stref funkcjonalnych dla dzieci w różnym wieku. Nie zabrakło również przy nim parkingu. Najmłodsi są zachwyceni.

We wtorek (10.07) najmłodsi mieszkańcy gminy Tomice wraz z wójtem Witoldem Grabowskim i dyrektorem żłobka Dorotą Bilińską otwarli nowy plac zabaw, który został wybudowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach. Wraz z nimi obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców, radni Rady Gminy Tomice oraz mieszkańcy ze swoimi pociechami.

Plac zabaw składa się z trzech stref funkcjonalnych: części przeznaczonej zwłaszcza dla dzieci młodszych (w wieku 3-8 lat), części przeznaczonej dla dzieci starszych (w wieku 6-12 lat) oraz elementów edukacji sensorycznej o wartościach edukacyjnych (urządzenia i elementy wyposażenia związane z aktywizacją zmysłów: wzroku, słuchu oraz dotyku) w pobliżu stref wypoczynku (ławki). W strefie przeznaczonej zwłaszcza dla dzieci młodszych zamontowano 6 urządzeń: huśtawka wahadłowa wieloosobowa z koszem typu „bocianie gniazdo”, zestaw zabawowy z piaskownicą, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, bujak na czterech sprężynach – wieloosobowy typu „samochód”, huśtawka typu „ważka na sprężynie”, huśtawka podwójna z dwoma zawiesinami. W strefie przeznaczonej dla dzieci starszych zamontowano 3 urządzenia: linarium, zestaw sportowo-rekreacyjny, huśtawka podwójna. W części sensorycznej pojawiły się 3 urządzenia zabawowo-edukacyjne: tablica – liczydło, lornetka wolnostojąca oraz tuba do rozmawiania.

Elementy wyposażenia placu zaprojektowano z bezpiecznych i trwałych materiałów naturalnych. Układ funkcjonalny oraz dobór urządzeń uwzględnia wymagane strefy bezpieczeństwa dla każdego urządzenia. Wszystkie elementy placu zabaw zostały zamontowane z zachowaniem stref bezpieczeństwa. Na terenie placu umieszczono bezpieczne – absorbujące upadek, kolorowe nawierzchnie gumowe, wylewane wokół urządzeń, w pozostałej części placu pozostawiony został teren zielony w postaci trawnika i innych elementów zieleni dekoracyjnej. Ścieżki komunikacyjne zostały wykonane z kostki brukowej.

Uzupełnieniem placu zabaw są miejsca postojowe – parking, na których opiekunowie dzieci z odległych od placu zabaw terenów będą pozostawiać pojazdy.

Budowę zrealizowały Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych „Drotech” A.Domagała z Tomic (wykonawca miejsc postojowych) oraz Novum Spółka z o.o. Spółka komandytowa ze Szczytna (wykonawca placu zabaw). Całość prac kosztowała 312 624,03 złotych, z czego gmina Tomice pozyskała dofinansowanie w wysokości 190 516,00 złotych w ramach naboru wniosków zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dolina Karpia.

Jak informuje wójt Witold Grabowski gotowy jest kolejny projekt związany z budową nowego ogólnodostępnego centrum rekreacyjnego w Radoczy przy ulicy Piastowskiej, którego wartość ma wynieść 479 657,45 złotych. W planach jest również budowa siłowni zewnętrznej w Tomicach oraz kolejnego centrum rekreacyjnego z placem zabaw w Witanowicach.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 PIS-uar 2018-07-10 13:23
Sukces Grabowskiego w gminie Tomice - kilka nowych latarni i plac zabaw! Panu dziękujemy!
Cytować
+2 #2 Polonista 2018-07-10 13:27
Cytuję PIS-uar:
Sukces Grabowskiego w gminie Tomice - kilka nowych latarni i plac zabaw! Panu dziękujemy!

W Eadoczy nic nie zrobił, tylko naobiecywał ludziom!
Cytować
+3 #3 Polonista 2018-07-10 13:27
W Radoczy
Cytować
0 #4 Jaś 2018-07-10 13:37
Miłej zabawy dzieciaki. Gratulacje dla Wójta.
Cytować
0 #5 Marcin 2018-07-30 12:20
Czy obiekty są/będą przystosowane dla osób/dzieci niepełnosprawny ch?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.