Niedawno  studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci uroczyście zakończyli rok akademicki 2017/2018. Wi
Nowy nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci

Niedawno  studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci uroczyście zakończyli rok akademicki 2017/2018. Większość z nich wróci ponownie po wakacjach, w związku z czym pozostało niewiele wolnych miejsc dla dzieci, które w październiku chciałyby zacząć swoją przygodę z WUD.

Niedawno  studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci uroczyście zakończyli rok akademicki 2017/2018. Większość z nich wróci ponownie po wakacjach, w związku z czym pozostało niewiele wolnych miejsc dla dzieci, które w październiku chciałyby zacząć swoją przygodę z WUD.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów Wadowickiego Centrum Kultury, funkcjonujący od października 2014 roku. Uniwersytet spotkał się z wielkim zainteresowaniem, o czym świadczy liczba 130 studentów, którzy uczęszczali na WUD w roku akademickim 2017/2018. Ze względu na to, że w przyszłym roku liczba dzieci nie może się zwiększyć, nabór będzie prowadzony wyłącznie na miejsca, które zwolnili byli studenci. Studentami mogą być dzieci w wieku od 6 do 13 lat (wymagany zakres 1 - 6 klasa szkoły podstawowej).

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to przede wszystkim miejsce, w którym dzieci z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń, które odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty, wyjeżdżali również na Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Rolniczy, a także brali udział w zajęciach fakultatywnych, a także dodatkowych, nadprogramowych wyjazdach do Muzeum Witrażu czy Muzeum Archeologicznego. W tym roku studenci zgłębiali min. tajniki biologi, ornitologi, zoologi, fizyki, chemii, astronomii, kryminalistyki, ratownictwa medycznego, geografii, języka migowego a nawet historii sztuki.

Studenci, którzy uczęszczali na WUD już trzy lata, mogli złożyć swoje prace dyplomowe uzyskując przy tym tytuł "Licencjata Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci". Podczas wydarzenia, które było wielkim wydarzeniem dla piętnastu młodych studentów, można było wysłuchać prezentacji najlepszych prac -  wybranych przez utytułowanych recenzentów z Uniwersytetu Pedagogicznego. W tym roku uruchomiona została również Rada Studentów WUD, składająca się z przedstawicieli każdej grupy.

Nowy nabór na zajęcia Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci będzie prowadzony wyłącznie na miejsca zwolnione przez byłych studentów w danych grupach. Zgłoszenia przyjmowane będą od piątku (6.07), tylko drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Bardzo istotne jest również zapoznanie się przez rodziców z regulaminem. Wysokość opłaty za I semestr wynosi 100 zł/80 zł na drugie dziecko uczęszczające na WUD. Od 19 lipca zostaną również uruchomione zapisy na zajęcia fakultatywne. Formularz zgłoszenia, regulamin oraz wszelkie informacje odnośnie opłat, zapisów oraz zajęć fakultatywnych będę dostępne na stronie internetowej www.wck.wadowice.pl.

Patronat nad Wadowickim Uniwersytetem Dzieci sprawuje Uniwersytet Pedagogiczny. Sponsor projektu: Inwałd Park.

(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.