W WCK odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" na
Rozmawiali o bezpieczeństwie i ruchu drogowym w Wadowicach

W WCK odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" na której z policją spotkali się przewodniczący Rad Osiedlowych  i wadowickich stowarzyszeń. Była to okazja do wspólnych rozmów dotyczących działań profilaktycznych i związanych z ruchem drogowym.

W poniedziałek (4.06) w Wadowickim Centrum Kultury  odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach.  Do jej uczestnictwa zaproszono przewodniczących Rad Osiedlowych i sołeckich, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach, kierownika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w  Wadowicach, prezesa Stowarzyszenia Integracji Społecznej - Klub Victoria w Wadowicach, komendanta Straży Miejskiej w Wadowicach, przewodniczącą Rady Seniorów gminy Wadowice, Radę Kobiet w Wadowicach, pełnomocnika nurmistrza Wadowic ds. realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i mieszkańców.

Po oficjalnym przywitaniu zaproszonych gości i rozpoczęciu debaty przez Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – insp. Włodzimierza Warzechy, moderator podkom. Artur Studnicki przedstawił plan debaty oraz najistotniejsze informacje o wadowickiej komendzie dotyczące struktury  i rodzaju wykonywanych zadań.

Następnie sierż. szt. Janusz Górkiewicz zaprezentował narzędzie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez wejście na interaktywną mapę, omówienie statusów, kolorystyki, regulaminu strony oraz sposobu nanoszenia zagrożeń na KMZB. W dalszej części spotkania przekazano wiedzę dotyczącą najczęściej nanoszonych zagrożeń na terenie powiatu wadowickiego i gminy Wadowice od początku jej funkcjonowania, w tym sposób ich weryfikacji przez policję.

W obszarze dotyczącym służby dzielnicowych, kierownik Rewiru Dzielnicowych – asp. szt. Maciej Zaremba omówił założenia programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, sylwetki dzielnicowych wraz z ich rejonami służbowymi. Zwrócił uwagę na możliwości skorzystania z aplikacji „Moja Komenda”  - przedstawił jej cel i funkcje, a także aktualne działania priorytetowe dzielnicowych.

W obszarze profilaktyki społecznej asp. szt. Małgorzata Hombesch zaprezentowała ofertę działań profilaktycznych aktualnie realizowanych  przez wadowicką policję w środowisku lokalnym.

Kolejnym etapem debaty była dyskusja, w której zabrali głos zaproszeni goście. Poruszono tematy dotyczące głównie spraw związanych z ruchem drogowym. Na zakończenie wśród zebranych przeprowadzono ankiety ewaluacyjne.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 haha 2018-06-08 11:40
Nie rozumiem jak policja która sama nie przestrzega prawa uskutecznia hipokryzje
ma uczyć jak przestrzegać prawa
przecież to paradoks
Cytować
+13 #2 ewa 2018-06-08 13:25
Policja zamiast debatować niech zabierze się do roboty. Przy starostwie powiatowym w Wadowicach petenci parkują już swoje pojazdy na środku skrzyżowania ul.Batorego z ul.Pułaskiego i nikt tym się nie interesuje.Cała wadowicka drogówka powinna mieć piesze patrole przez miesiąc żeby zobaczyli co dzieje się na ulicach Wadowic.
Cytować
+13 #3 Grazia 2018-06-08 14:38
najbardziej mnie bawią ci parkujący pod komendą powiatowa na lwowskiej na przejściu dla pieszych czasami cały dzień - to gdzie ta policja ?
Cytować
+11 #4 פֿאָלקס שטימע 2018-06-08 15:17
Pytanie do Panów Policjantów :

czy dozwolony jest wjazd i parkowanie motocykli na płycie rynku ( placu JP2 ) np. przed kawiarnią i kasami muzeum ???

Jeżeli jest dozwolony, to na podstawie jakich przepisów i czy mogę tam zaparkować samochód ?

Jeżeli nie, to dlaczego Policja i Straż Miejska nie reagują na jawne łamanie przepisów ?
Cytować
+10 #5 dert 2018-06-08 18:27
Policjja i Straż miejska nie wykonując swoich obowiązków dał przyzwolenie na łamanie prawa i piszę tylko o zablokowanych skrzyżowaniach ,parkowaniu na przejsciu dla pieszchy i wjadzu na Ul.Zatorską .Teraz zbierąją plony !!!! czyli obrywa się im za lata gdzie nie reagowali tylko przechodzili obojętnie i omijali znajomych.Ten co znaki ustawia to chyba jezdzi tylko w niedziele bo czsami jeden znak zaprzecza drugiemu i wprowadza w błąd.
Cytować
+8 #6 Tak 2018-06-09 09:35
Cytuję ewa:
Policja zamiast debatować niech zabierze się do roboty. Przy starostwie powiatowym w Wadowicach petenci parkują już swoje pojazdy na środku skrzyżowania ul.Batorego z ul.Pułaskiego i nikt tym się nie interesuje.Cała wadowicka drogówka powinna mieć piesze patrole przez miesiąc żeby zobaczyli co dzieje się na ulicach Wadowic.

Tak I tu masz prawdę policja powinna się zająć przechodzeniem z komórkami na czerwonym światło ul Mickiewicza Słowackiego w momentach Świecą się wszystkie czerwone światła kierowcy jeżdżą na Czerwonych światłach, parkowanie w mieście na chodnikach gdzie się da, powinna policja to skończyć,wzięli by się w końcu do roboty.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.