Barwna kolumna maluchów przemaszerowała ulicami miasta na wadowicki rynek. To Europejska Parada Przedsz
Barwna parada przedszkolaków przemaszerowała ulicami Wadowic

Barwna kolumna maluchów przemaszerowała ulicami miasta na wadowicki rynek. To Europejska Parada Przedszkolaków, projekt, którego celem jest m.in. otwartość na inne kultury, propagowanie idei uczenia się przez całe życie czy uczenie się języków obcych.

W poniedziałek (28.05) kolorowe kolumny maluchów przemaszerowały ulicami miasta na wadowicki rynek. Pomysłowe kostiumy, rekwizyty i chorągiewki jednoznacznie wskazywały na temat wydarzenia - Europejską Paradę Przedszkolaków. W rękach paradujących łatwo było rozpoznać symbole unijnych państw,  uwagę  zwracały reprezentujące Polskę biało-czerwone barwy oraz krakowskie stroje.

Na centralnym placu Wadowic odbył się kulminacyjny moment parady. Wzięło w niej udział 11 grup przedszkolaków: Publiczne nr 1 (Grecja), Przedszkola Publicznego nr 2 (Hiszpania), Przedszkola Publicznego nr 3 (Portugalia), Przedszkola Publicznego nr 5 (Polska), Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni (Norwegia), Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni (Malta),  Szkoły Podstawowej w Wysokiej (Węgry), -Zespołu Szkół w Jaroszowicach (Belgia), Szkoły Podstawowe nr 4 (Francja), Szkoły Podstawowej nr 2 (Irlandia),  Szkoły Podstawowej w Babicy (Włochy).

Parada była formą wdrażania i upowszechniania rezultatów projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), polegającego na odbyciu kursów językowych i metodyczno - językowych przez nauczycieli w formie szkoleń zagranicznych. W gminnych szkołach i przedszkolach prowadzony jest projekt "Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej".

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 x 2018-05-29 13:14
W taki skwar na patelni :sad: Współczuję tym maluchom! Kto taki durny pomysł w ogóle miał? Trzeba było te dzieci do Parku wziąć a nie smażyć je betonowej płycie!
Cytować
+11 #2 WaLodzia 2018-05-29 13:23
Cytuję x:
W taki skwar na patelni :sad: Współczuję tym maluchom! Kto taki durny pomysł w ogóle miał? Trzeba było te dzieci do Parku wziąć a nie smażyć je betonowej płycie!Tą patelnie "zawdzięczamy" Ewie Filipiak :0 To ją jeszcze głupi mieszkańcy wybrali na posła ;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.