Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu sprostali roli faworyta i po raz ósmy zostali najlepszą ekip
Po raz ósmy drużyna ze Stronia najlepsza w Małopolsce w BRD

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu sprostali roli faworyta i po raz ósmy zostali najlepszą ekipą naszego województwa w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sztuka ta niestety nie powiodła się ich sąsiadom z Zakrzowa, którzy zajęli  IV miejsce.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały drużyny z terenu naszej gminy w wojewódzkim turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu (Martyna Nowak, Natalia Nowak, Adrian Odrowąż i Jakub Klimeczko) sprostali roli faworyta i po raz ósmy zostali najlepszą ekipą naszego województwa. Sztuka ta niestety nie powiodła się ich sąsiadom z Zakrzowa. Występująca w kategorii gimnazjalnej zakrzowska drużyna w składzie Anna Radwan, Kacper Lempart i Filip Gnojek po bardzo zaciętej rywalizacji zajęła IV miejsce.

Oprócz sukcesów drużynowych były także indywidualne. Ania Radwan (Szkoła Podstawowa w Zakrzowie)  dopiero po dogrywce straciła miejsce na podium zajmując ostatecznie IV miejsce. Jeszcze lepiej spisała się Martyna Nowak (Szkoła Podstawowa ze Stronia). Martynka także nie popełniła żadnego błędu we wszystkich konkurencjach i stanęła na najwyższym stopniu podium. Jeden błąd w testach zdecydował, iż Adrian Odrowąż (również ze Szkoły Podstawowej w Stroniu) musiał uznać wyższość koleżanki i ostatecznie zajął II miejsce.

Areną zmagań najlepszych drużyn z naszego województwa były Mikluszowice (powiat bocheński). Na starcie pojawili się mistrzowie powiatów wyłonieni ze wcześniejszych eliminacjach. W sumie 22 drużyny w kategorii Szkół Podstawowych i tyle samo z kategorii Gimnazjalnej.

Tym razem gospodarzem Mistrzostw Polski BRD będzie województwo zachodniopomorskie (Przelewice 5-7 czerwca). Z tym województwem opiekun drużyny Tomasz Gębala ma miłe wspomnienia. Otóż 9 lat temu strońska podstawówka po raz pierwszy występowała w finale Mistrzostw Polski. Miał on miejsce także w województwie zachodniopomorskim, co prawda w Kołobrzegu. Debiut wypadł wspaniale. Z Kołobrzegu zawodnicy ze Stronia wrócili z brązowymi medalami w klasyfikacji drużynowej i srebrnym w klasyfikacji indywidualnej (Mateusz Kocańda).

(PP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.