Uczennice I klasy Liceum Policyjnego z CKZiU nr 2 zajęły drugą lokatę w eliminacjach okręgowych tego
Przyszłe policjantki z „Mechanika” w czołówce wojewódzkiej olimpiady

Uczennice I klasy Liceum Policyjnego z CKZiU nr 2 zajęły drugą lokatę w eliminacjach okręgowych tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. Jej celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności i nabycie praktycznych umiejętności.

Uczennice I klasy Liceum Policyjnego z Centrum Kształcenia Ustawodawczego nr 2 (popularnego "Mechanika") zajęły drugą lokatę w eliminacjach okręgowych tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. Wiktoria, Paulina i Patrycja musiały najpierw rozwiązać test wielokrotnego wyboru, następnie dokonać pisemnego zgłoszenia patentu, uzasadnić przepisami prawnymi własne postulaty, dotyczące usprawnienia softwarowo-technicznego, by następnie dotrzeć do ustnego finału. Etap ten polegał na udzielaniu przez uczestników odpowiedzi na serię pytań, zadawanych przez członków komisji.

Celem tej Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności, związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych oraz aktywizacją twórczego myślenia.

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości, jak również każda inna olimpiada, rozwija w uczniach pasje, zainteresowania i kształtuje umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy. Bardzo dobrze przygotowuje uczniów do podejmowania nauki w szkołach wyższych, jak również przydaje się w późniejszej karierze i rozwoju zawodowym. Szczególnie cieszy to, że uczennice w tak młodym wieku, bo dodajmy są to dopiero pierwszoklasistki, już mogą pochwalić się sporym sukcesem – mówi dr inż. Marcin Matyjasik, opiekun merytoryczny uczennic i zastępca dyrektora CKZiU nr 2 w Wadowicach.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.