Kolejne sukcesy publicystów z wadowickiego "Gimpla" na  Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie.
Gimplowski "Peryskop" najlepszy w Małopolsce z pism szkolnych!

Kolejne sukcesy publicystów z wadowickiego "Gimpla" na  Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie. Pismo "Peryskop" wygrało w nim kategorię pism szkolnych. Jego dziennikarzom również poszło świetnie.

W środowe (16.05) popołudnie w krakowskim teatrze „Groteska” już po raz trzydziesty ósmy rozstrzygnięto rywalizację rekordowej liczby 702 uczestników z całej Małopolski, zgłoszonych w siedmiu kategoriach: plastyka, fotografia, film, literatura – dziennikarstwo, taniec, muzyka, teatr.

Tradycyjnie już młodzi dziennikarze z pisma wadowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity „Peryskop” tym razem wraz z krakowskimi gazetkami „Opornik” i „Trzynastka” wygrali kategorię pism szkolnych, a indywidualnie reportaż Łukasza Korzeniowskiego zdobył I nagrodę, a tekst Emilii Miodońskiej wyróżnienie.

Najgroźniejsi rywale z LO w Andrychowie zdobyli co prawda nagrody indywidualne, ale gazetki szkolnej nie udało im się reaktywować. Dodajmy, że Edyta Sadzikowska z „Wadowity” zdobyła także wyróżnienie w kategorii film za autorski obraz „Piętno”.

Od kilkunastu lat stało się to już swego rodzaju naszą tradycją, że w maju jedziemy do Teatru „Groteska”, by odbierać nagrody i wyróżnienia, a przy okazji podziwiać osiągnięcia i występy artystyczne najbardziej kreatywnej i uzdolnionej artystycznie młodzieży z całej Małopolski: od Olkusza po Gorlice, od Proszowic po Nowy Sącz. Dla „Peryskopowiczów” to motywacja do pracy i oczekiwania na kolejne nagrody i... oglądania czasami wręcz fascynujących występów swoich rówieśników na kolejnej gali za rok – komentuje sukcesy swych podopiecznych Henryk Odrozek, opiekun „Peryskopu” i polonista w "Gimplu".

   

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 MAV 2018-05-17 21:34
Tak trzymać Panie Henryku.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.