Martyna Guzdek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity znalazła się w pierwszej trójce n
Martyna znowu wśród najlepszych recytatorów w Małopolsce!

Martyna Guzdek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity znalazła się w pierwszej trójce najlepszych recytatorów z regionu krakowskiego, których wyłoniły eliminacje rejonowe rozegrane  w Krakowie. To kolejny jej sukces tego typu.

Chciałoby się powiedzieć „powtórka z rozrywki”, bo podobnie jak w zeszłym roku Martyna Guzdek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity „lekko, łatwo i przyjemnie” znalazła się w pierwszej trójce najlepszych recytatorów z regionu krakowskiego, których wyłoniły eliminacje rejonowe rozegrane w poniedziałek (9.04)  w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

W tym roku startowała rekordowa ilość dwudziestu siedmiu najlepszych „mistrzów słowa recytowanego” wyłonionych w eliminacjach lokalnych. Martyna jak zwykle brawurowo wykonała swoje teksty: „Nerwicę w granicach normy” Jonasza Kofty oraz fragmenty powieści Doroty Masłowskiej „Paw królowej”, a w zanadrzu miała jeszcze, gdyby jury sobie zażyczyło, rewelacyjną „Pieśń Millhaven” Nicka Cave'a (w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego).

Ten utwór, w którym Martyna fantastycznie pokazuje narastającą grozę opętania swojej bohaterki, zostawiamy sobie „na deser”: na finał wojewódzki 23 kwietnia w sali im. Wyspiańskiego Akademii Sztuk Teatralnych oraz – mam ogromną nadzieję – na finał centralny w czerwcu w Ostrołęce – – mówi Henryk Odrozek, polonista i opiekun Martyny.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.