Gmina Lanckorona uzyskała dofinansowanie w wysokości 2.344.328,45 zł  na rozbudowę i modernizację b
Jest dotacja na rozbudowę szkoły w Jastrzębi/zdjęcie: Urząd Gminy Lanckorona.

Gmina Lanckorona uzyskała dofinansowanie w wysokości 2.344.328,45 zł  na rozbudowę i modernizację budynku szkolno-przedszkolnego w Jastrzębi. To już kolejne pozyskane środki na działalność związaną z oświatą w tej gminie.

Szkoła Podstawowa w Jastrzębi jest jedną z 5 placówek oświatowych w gminie Lanckorona. Szkoła posiada niewystarczająca bazę lokalową, szczególnie w klasach młodszych brakuje sal dydaktycznych, sali do pracy rewalidacyjnej, świetlicy, odpowiednich warunków sanitarnych, pomieszczenia kuchennego do wydawania posiłków. Praca w trzech budynkach utrudnia organizację zajęć, młodsze dzieci muszą przechodzić (około 700 metrów) na zajęcia wychowania  fizycznego  oraz  komputerowe  do  budynku  domu  kultury,  co  szczególnie  w  porze  zimowej  jest  dużym  utrudnieniem.  

Przebudowa i rozbudowa budynku szkoły doprowadzi do likwidacji obecnych problemów występujących w placówce – mówi wójt Lanckorony Tadeusz Łopata.

W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in. następujące prace budowlane: budowa zaplecza kuchennego cateringowego części żywieniowej dla potrzeb przedszkola i szkoły, pomieszczeń szkolnych z zapleczem sanitarnym, administracyjnym i szatniowym,  nadbudowa części dachowej nad istniejącym budynkiem, przebudowa istniejących pomieszczeń w istniejącym budynku wraz z instalacjami, istniejące zaś pomieszczenia szkolne zostaną przeznaczone na pomieszczenia przedszkolne dla potrzeb dzieci.

Rozebrany zostanie budynek gospodarczy zlokalizowany w miejscu projektowanej rozbudowy, wykonane zostanie utwardzenie gruntu, dojścia, dojazdy i miejsca postojowe a także przebudowane 2 zjazdy publiczne.
 
Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będzie możliwe zwiększenie liczby miejsc w Szkole Podstawowej w Jastrzębi,  utworzenie Przedszkola Publicznego, stworzenie wysokiej jakości obiektu pod względem stanu technicznego, funkcjonalności, łatwości komunikacji oraz dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych a także  zwiększenie powierzchni użytkowych obiektu, co umożliwi realizację nowych form i rodzajów zajęć dodatkowych, rozwijając w ten sposób zainteresowania i talenty dzieci.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.