W piątek (23.09) w Zespole Szkół CKU w Radoczy odbył się III Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialn
W Radoczy po raz trzeci Test Wiedzy dla Grafików

W piątek (23.09) w Zespole Szkół CKU w Radoczy odbył się III Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu wadowickiego oraz oświęcimskiego.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i urządzeniach peryferyjnych, a tematem przewodnim szeroko pojęte multimedia: media społecznościowe, sprzęt komputerowy, gry komputerowe, grafika 2D i 3D, fotografia, dźwięk, film, druk. Przygotowania do przeprowadzenia testu trwały już od grudnia. Podobnie jak w ubiegłych latach, nauczyciel Technikum Grafiki i Poligrafii i Poligrafii Cyfrowej Jakub Frączek wspólnie ze swoimi uczniami wykonali stronę www, przez którą młodzież mogła wysyłać zgłoszenia do udziału w konkursie. Do uczestnictwa zachęcano również m.in. poprzez profil na Facebook’u „Radocza konkurs”.

Do testu zgłosiło się ponad 120 uczniów z 16 szkół, a do etapu międzyszkolnego zostało wyłonionych ponad 50 osób. Finaliści po raz trzeci walczyli o tytuł „Multimedialnego Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego”, a głównymi nagrodami w konkursie były bony towarowe do sieci sklepów z elektroniką o łącznej wartości 1150 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, ulotki i zakładki do książek zaprojektowane przez uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej.

Laureatami III edycji konkursu zostali:

1. Marek Michelis (ZS w Izdebniku)
2. Kacper Ramenda (SP nr 4 w Wadowicach)
3. Kamil Ćwiertka (ZSS Targanice)
4. Bartosz Gwóźdź (ZSP w Brzeźnicy)
5. Karol Jasiówka (ZS w Izdebniku)
6. Michał Stachowicz (Gimnazjum nr 3 w Wadowicach)
7. Kamil Górkowy (ZSP Bachowice)
8. Tomasz Kowalczyk (ZSP w Brzeźnicy)
9. Jakub Zaręba (ZS w Izdebniku)
10. Mateusz Pieczara (SP nr 1 w Wadowicach)
11. Adrian Serwin (ZS w Izdebniku)

Konkurs był również okazją do uroczystego podpisania umowy o współpracy pomiędzy ZS CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy a firmą EUROHUT Sp. z o. o.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.