Jak trafić w samą dziesiątkę na strzelnicy? W jaki sposób zbudować ścianę, aby była idealna? Czy
Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu. Dni Otwarte w CKZiU nr 2

Jak trafić w samą dziesiątkę na strzelnicy? W jaki sposób zbudować ścianę, aby była idealna? Czy warto przerobić malucha w samochód, który jest w stanie pokonać każdą barierę? Ci, którzy 18 i 19 marca odwiedzili CKZiU  nr 2 w Wadowicach poznali odpowiedź na te oraz inne pytania.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach ruszyło z promocją. Szkoła, która powstała 1 września ubiegłego roku z połączenia placówek oświatowych, popularnie zwanych wcześniej jako "Gorzeń" i "Budowlanka" zorganizowała w niedzielę (18.03) i poniedziałek (19.03) Dni Otwarte. Obecny rozwój kształcenia zawodowego w szkołach średnich jest możliwy dzięki unijnemu programowi, na który władze powiatu wadowickiego pozyskały największą dotację w Małopolsce – ponad 15 mln zł.

Teraz jesteśmy silniejsi i mamy większe możliwości. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe, które otworzyło przed nami nowe ścieżki rozwoju. Nasi uczniowie biorą udział w licznych kursach zawodowych, za które nie muszą płacić. To sprawia, że absolwenci szkoły są świetnie przygotowani do tego, aby podbijać rynek pracy – mówi Jerzy Kotaś, dyrektor placówki.

Ci, którzy przybyli na Dni Otwarte do siedziby centrum przy ulicy Zegadłowicza 36,  mogli po części poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Czekali na nich uczniowie szkoły, którzy oprowadzali po obiekcie, a także nauczyciele, którzy służyli radą i pomocą.

Nasza oferta spotkała się z ciepłym przyjęciem. Jest bardzo bogata. Obejmuje dziedziny, które są związane z branżą budowlaną, a także mechaników pojazdów samochodowych, informatyków, elektryków, elektroników, czy nawet policjantów i… fryzjerki. To wielkie wyzwanie zaprezentować wszystkie dziedziny w taki sposób, aby w pełni oddać ich bogactwo. Istotne jest to, że warto uczyć się konkretnych zawodów. To droga do dobrej przyszłości, a także pewność, że nie będzie się bezrobotnym – podkreśla Dorota Szemik, wicedyrektor centrum.

Goście zwiedzili też warsztaty. Zobaczyli między innymi, jak poprawnie zbudować ścianę, w jaki sposób wykonać napis ledowy, jak można naprawić silnik, czy jak działa nowoczesny sprzęt do diagnostyki pojazdów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił, a także pisanie ikon oraz stanowiska informatyczne, na których znalazły się komputery i gry w stylu retro.

W niedziele (19.03) szkołę odwiedził starosta wadowicki Bartosz Kaliński, starosta wadowicki, który nie krył zadowolenia. Dzień otwarty był dobrą okazją do tego, aby osobiście pogratulować i wręczyć drobne upominki uczniom centrum, którzy rozsławiają powiat wadowicki na całą Polskę. Uczeń Krzysztof Obłonczek wygrał ostatnio m.in. mistrzostwa szaradziarskie, zaś Marcin Potoczny został, w konkursie „Sprawny w zawodzie”, najlepszym stolarzem i parkieciarzem w kraju.

Więcej informacji na temat rekrutacji do CKZiU nr 2 można znaleźć na stronie www.ckziuwadowice.pl/kierunki-ksztalcenia/

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 pola 2018-03-20 17:38
Kaliński tu, Kaliński tam, a co na to malarz z plakatu???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.