Marcin Potoczny, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach zdobył prestiż
Podwójny sukces wadowickiego stolarza

Marcin Potoczny, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach zdobył prestiżowy tytuł "Sprawnego w zawodzie" w VI Ogólnopolskim Konkursie dla Techników Technologii Drewna i Stolarzy, który odbył się w Oświęcimiu. Ale to nie jedyne wyróżnienie...

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbył się VI Ogólnopolski Konkurs dla Techników Technologii Drewna i Stolarzy. Pierwsze miejsce zajął w nim uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach Marcin Potoczny, zdobywając prestiżowy tytuł "Sprawnego w zawodzie".

Co więcej, w ramach tych zmagań własny konkurs "Sprawny w Zawodzie Parkieciarz" przeprowadziło Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich. I tutaj Marcin Potoczny był bezkonkurencyjny - zdobył pierwsze miejsce, wykazując się dużą znajomością tematu. Jego sukcesy zostały uhonorowane wieloma cennymi nagrodami, m.in. profesjonalnymi elektronarzędziami czy rowerem górskim.

Podstawowym celem konkursu jest propagowanie kształcenia zawodowego w zawodach stolarz oraz technik technologii drewna m.in. poprzez: umożliwienie rywalizacji na polu umiejętności zawodowych uczniom szkół o profilu drzewnym, wyrabianie u nich zainteresowań zawodowych, wytwarzanie atmosfery fachowości oraz wymianę doświadczeń.

Wydarzenie zorganizowano m.in. pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz dwóch wyższych uczelni - Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.