Gmina Kalwaria Zebrzydowska systematycznie inwestuje w rozbudowę sieci przedszkoli. Obecnie na terenie g
Kalwaria inwestuje w dzieci. Ma już 23 oddziały przedszkolne

Gmina Kalwaria Zebrzydowska systematycznie inwestuje w rozbudowę sieci przedszkoli. Obecnie na terenie gminy funkcjonują 23 oddziały przedszkolne, do których uczęszcza 531 dzieci. Ale to podobno nie koniec…

Gmina Kalwaria Zebrzydowska systematycznie inwestuje w rozbudowę sieci przedszkoli.   W przeciągu ostatniego roku odnowiono i oddano do użytku oddziały wychowania przedszkolnego w Barwałdzie Górnym, Przytkowicach, Zebrzydowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Barwałdzie Średnim, Zebrzydowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Barwałdzie Średnim. Obecnie na terenie tej gminy  funkcjonują 23 oddziały przedszkolne, jeszcze w styczniu 2015 roku było ich 16, uczęszcza do nich 531 dzieci w styczniu 2015 roku było ich 355.

W 2017 roku gmina Kalwaria Zebrzydowska zainwestowała 1 mln 807 tys. zł w remonty, przebudowę i budowę nowych oddziałów przedszkolnych. Tak duże remonty były też możliwe dzięki uzyskanej przez Gminę dotacji z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 na dofinansowanie zadanie „Dać szanse przedszkolakom w Gminie Kalwaria Zebrzydowska”. Dofinansowanie wyniosło 1.097.068,22 zł.

W ramach pozyskanych środków dokonano nie tylko remontów ale też  zaplanowano wydatki na  wynagrodzenie personelu, prowadzenie zajęć: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, pływania, rytmiki oraz opiekę psychologiczno-pedagogiczną.

Zgodnie z deklaracjami i przyjętymi założeniami w Gminie Kalwaria Zebrzydowska udało się zrealizować projekt, aby przy wszystkich szkołach podstawowych powstały przedszkola lub oddziały przedszkolne zapewniające opiekę i wychowanie dzieci do 6 roku życia – mówi Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.