Dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez powiat wadowicki, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawiczne
W Mechaniku uruchomiono nową stację diagnostyczną

Dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez powiat wadowicki, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach oddano do użytku nowoczesną stację diagnostyczną o wartości 620 tysięcy złotych.

Stacja diagnostyczna wyposażona jest m.in. w profesjonalny podnośnik nożycowy, konsolę sterującą, analizator spalin z dymomierzem,  hałasomierz, urządzenia do pompowania kół i pomiaru ciśnienia w ogumieniu, czujnik stężenia gazu i wykrywacz nieszczelności instalacji, miernik przepuszczalności światła w szybach, urządzenie do kontroli świateł, rolkowe urządzenie do kontroli i działania hamulców, tester amortyzatorów oraz płytę do wstępnej oceny zbieżności.

Stacja powstała w jednym z pomieszczeń warsztatów szkolnych, do którego nie było wjazdu. Musieliśmy go zatem stworzyć, wyburzając jedną ze ścian budynku, w miejsce której zamontowaliśmy bramę wjazdową – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Budowa stacji diagnostycznej to najważniejsza, choć nie jedyna inwestycja powiatu w Mechaniku w bieżącym roku szkolnym. W budynku warsztatów szkolnych przeprowadzono generalny remont, m.in. montując podjazd dla niepełnosprawnych oraz sufity podwieszane, wymieniając drzwi wejściowe, a także posadzki oraz instalacje elektryczne, ogrzewania i wodnokanalizacyjne. Wykonawca przeprowadził również remont dwóch pracowni informatycznych, które wzbogacą się o klimatyzację oraz nowy sprzęt komputerowy. Starostwo planuje także zakup trzech nowych samochodów, które nigdy nie wyjadą na ulicę i będą stacjonować w szkole, służąc uczniom do prac związanych z mechaniką samochodową.

Przypomnijmy, że inwestycje realizowane są w ramach unijnego programu „Kształcenie Zawodowe Uczniów”, na który władze powiatu pozyskały ponad 15 milionów złotych, co jest największą dotacją w Małopolsce. Za otrzymane pieniądze starostwo nie tylko remontuje i doposaża swoje szkoły, ale również oferuje płatne staże, darmowe kursy i doradztwo zawodowe dla uczniów, a także kursy doszkalające dla nauczycieli. Ponad 5,8 miliona złotych z tej kwoty trafiło właśnie do Mechanika (ZS nr 2) i Budowlanki (ZS nr 1), które wraz z początkiem bieżącego roku szkolnego połączyły się w jedno Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach.


(AS)
(zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 jacek 2018-02-12 17:17
Nowa to jest droga do stacji diagnostycznej
Cytować
0 #2 lol 2018-02-13 16:05
Co się stanie z budowlanką? Tam przecież nie było gdzie włożyć palca bo tłok a gdzie sale dydaktyczne? Będą mieli połączone? Pozdrawiam
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.