Obsługa komputera czy korzystanie z sieci to dziś jedna z ważniejszych umiejętności. Stąd gmina Muc
Gmina Mucharz oswaja swoich mieszkańców z komputerami

Obsługa komputera czy korzystanie z sieci to dziś jedna z ważniejszych umiejętności. Stąd gmina Mucharz od kilku miesięcy "oswaja" swoich mieszkańców w tym kierunku, organizując kursy. We ferie odbędzie się kolejny.

Od września mieszkańcy gminy Mucharz biorą udział w projekcie "e-Mocni, cyfrowe umiejętności, realne korzyści". Ich celem jest nauka i oswajanie się z komputerem i używaniem sieci. Bezpłatne Szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia.

Na kursach uczą się m.in. jak napisać list motywacyjny, CV, konto na Facebooku, jak sprawdzić stan konta, zrobić przelew czy założyć lokatę czy wyszukać potrzebne informacje w Internecie. Z takiej możliwości skorzystali już mieszkańcy Mucharza czy Jaszczurowej.

Teraz organizowany jest kolejny kurs, tym razem dla mieszkańców Świnnej Poręby, Kozińca i Jamniaka. Odbędzie się w okresie ferii zimowych w sali informatycznej w Szkole Podstawowej w Świnnej Porębie. Rozpoczęcie w poniedziałek 19 lutego o godzinie 16:00.

Zapisy telefonicznie prowadzi Elżbieta Sikora (telefon 510 284 303) oraz Piotr Koźbiał (w Urzędzie Gminy w Mucharzu w pokoju nr 14).

 

(PK)
(zdjęcie: Urząd Gminy Mucharz)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.