W Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach odbyły się uroczystości upamiętniające 35-lecie placówki. Ob
Wadowicka "piątka"  ma już 35 lat

W Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach odbyły się uroczystości upamiętniające 35-lecie placówki. Obchody są powiązane z rocznicą urodzin jej patrona Mikołaja Kopernika.

Ciężko w to trochę uwierzyć, ale Szkoła Podstawowa nr 5 w Wadowicach obchodzi właśnie swoje 35-lecie! Z tej okazji w czwartek (8.02) odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Święto szkoły rozpoczęła msza w kościele św. Piotra w Wadowicach,  a następnie odbyło się spotkanie zaproszonych gości, wśród których znalazły się władze oświatowe i samorządowe. Obecni byli m.in. wicekurator Halina Cimer i  dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Maria Nitka oraz burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wraz z wice burmistrzynią Ewą Całus. Przybyli także nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie.

Uroczystą akademię w sali gimnastycznej uświetniło przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego dotyczące patrona, przygotowane pod kierunkiem Joanny Bartkowiak i Agnieszki Handzlik. Podczas uroczystości zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali szkole pamiątkowe upominki.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przy torcie i pączkach z okazji tłustego czwartku, podczas którego goście mieli okazję zapoznać się z wystawami prac uczniów, kronikami i prezentacjami przypominającymi historię szkoły i jej najnowsze działania, m.in. udział grona nauczycielskiego w projekcie unijnym "Mobilność kadry edukacji szkolnej".

(AS)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 DGDGADF 2018-02-09 16:25
KLINOWSKI TY ............... ......
Cytować
+4 #2 haha 2018-02-09 17:28
chciałeś napisać bohaterze który urwał miasto przed czarownicą i płaskimi bajkopisarzami skłócającymi mieszkańców
Cytować
+6 #3 Absolwent 2018-02-10 08:16
Dla kogo ta uroczystość była? Dla urzędników i nauczycieli? Dyrektor się nie popisał. Dlaczego nie zorganizował uroczystości w piątek i nie zaprosił absolwentów i emerytowanych pracowników i nauczycieli? Wstyd dyrektorze byle tylko podlizac się w kuratorium i u burmistrza.
Cytować
+4 #4 Ed 2018-02-10 14:35
Ja jako absolwent chętnie bym przyszedł, pochodził, powspominał.
Nie wiedziałem, nikt nie informował, nikt nie zapraszał...
Cytować
+4 #5 to ja 2018-02-10 14:57
Nikogo z moich znajomych nie zaproszono. Takie uroczystości organizuje się z wyprzedzeniem, rozsyła zaproszenia, układa plan, no i oczywiście zwykle jest to dzień wolny od pracy. Dyrekcja tej szkoły nie pierwszy już raz popełniła wielką gafę. Dodam tylko, że na wszystko mają odpowiedź i nigdy się nie mylą.
To tak jakby ta szkoła nie miała absolwentów ani emerytowanych nauczycieli, czy innych pracowników. Dyrekcja do bani.
Cytować
+1 #6 aaa 2018-02-10 16:36
Cytuję Ed:
Ja jako absolwent chętnie bym przyszedł, pochodził, powspominał.
Nie wiedziałem, nikt nie informował, nikt nie zapraszał...

za to była Całus
Cytować
-5 #7 uczeń 2018-02-11 17:05
do absolwenta - na uroczystości byli absolwenci i emerytowani nauczyciele , a przede wszystkim my obecni uczniowie, więc jak jesteś niedoinformowan y to nie pisz głupot :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.