Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała certyfikat Lidera Projektu "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" w ram
Andrychowska podstawówka z certyfikatem bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała certyfikat Lidera Projektu "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" w ramach  Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Placówka jako jedna z pierwszych w powiecie wadowickim przystąpiła w 2009 roku do tego programu.

W poniedziałek (5.02) w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego komendant powiatowy policji w Wadowicach insp. Włodzimierz Warzecha oraz komendant komisariatu policji w Andrychowie podinsp. Arkadiusz Śniadek wręczyli na ręce dyrektora Elżbiety Górskiej-Zborowskiej certyfikat Lidera Projektu "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" w ramach  Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczyli również st. asp. Jarosław Woźniak – naczelnik Wydziału Wspomagającego KPP w Wadowicach oraz asp. szt. Rafał Tlałka – asystent ds. Nieletnich i Patologii KP w Andrychowie.

Ten uroczysty dzień połączono z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Uczniowie wzięli udział w konkursie na temat "Jak bezpiecznie korzystać z internetu". Laureatom prac konkursowych, tych plastycznych i literackich wręczono wyróżnienia.  Ponadto uczniowie szkoły przygotowali spektakl profilaktyczny odnoszący się do tematyki zagrożeń internetowych.

W trakcie spotkania asp. szt. Rafał Tlałka przeprowadził krótką pogadankę dotyczącą cyberzagrożeń oraz bezpieczeństwa w związku z nadchodzącymi feriami dla uczniów z woj. małopolskiego.

Przypomnijmy, że w roku 2009 szkoła jako jedna z pierwszych szkół podstawowych w powiecie wadowickim przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Rok później otrzymała certyfikat ZPB na okres 2 lat, a w 2012 roku przedłużono certyfikat "Szkoły promującej bezpieczeństwo"  na kolejne 5 lat. W 2017 roku decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie szkoła została wyróżniona tytułem "Lidera projektu ZPB".

Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie ściśle współpracuje z licznymi partnerami tj: policją, strażą, Strażą Miejską, Urzędem Miasta, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Świetlicą Socjoterapeutyczną i innymi. Prowadzi szereg działań zmierzających do systematycznego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na terenie swojej placówki poprzez m.in.: modyfikację dyżurów nauczycielskich, zmianę infrastruktury wokół terenu szkoły, edukowanie uczniów, rodziców i nauczycieli poprzez szkolenia, warsztaty i pogadanki, prowadzenie próbnych alarmów, zorganizowanie na swoim terenie dwóch debat społecznych (wspólnie z komisariatem policji w Andrychowie), a także wprowadzenie dla uczniów "skrzynki różnych spraw".

(AS)
(zdjęcia: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.