Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, powstałego z połączenia
Uczą się AutoCada, obsługi wózków widłowych czy spawania

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, powstałego z połączenia „Budowlanki” i „Mechanika”, uczestniczą w bezpłatnych kursach wartych dziesiątki tysięcy złotych.  To znacznie poprawia  atrakcyjność kandydata  przy ubieganiu się o pracę.

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, powstałego z połączenia „Budowlanki” i „Mechanika”, uczestniczą w bezpłatnych kursach. Obecnie realizują zajęcia z programowania maszyn numerycznych CNC, posługiwania się programem AutoCAD, obsługi wózków widłowych wraz z bezpieczną wymianą butli. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się zajęcia dla operatorów koparko – ładowarki oraz nauka spawania elektrycznego MAG. Wszystko to za sprawą Funduszy Europejskich w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego min. realizatorem jest CKZiU nr 2 w Wadowicach.

Uczniowie technikum oraz klas zawodowych (obecnie branżowych pierwszego stopnia) mają możliwość podniesienia swoich szans na rynku pracy branży mechanicznej i górniczo hutniczej, elektryczno – elektronicznej oraz budowlanej.

Nie jesteśmy samolubami i dbamy również o uczniów z innych szkół naszego powiatu. Tak dla przykładu: w organizowanych przez nas kursach uczestniczą także uczniowie z Zespołu Szkół CKU w Radoczy oraz uczniowie branży mechanicznej Andrychowskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Chcemy, aby również inne szkoły, które nie zostały objęte projektem wsparcia, mogły skorzystać z bezpłatnych szkoleń i wesprzeć swoich uczniów. Można powiedzieć, że potrafimy się dzielić, choć w kursach uczestniczą głównie uczniowie naszego Centrum, gdyż pod ich kątem projekt był przygotowywany. Do 6 lutego trwa nabór na drugą edycję kursów (prawo jazdy kat, B., kat. T, operator wózka widłowego, operator koparko-ładowarki, spawania MAG, programowania CNC, AutoCAD). Przed nami rekrutacja na staże wakacyjne i kolejna tura kursów. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.ckziuwadowice.pl – informuje nas dr inż. Marcin Matyjasik (nauczyciel, opiekun merytoryczny uczniów, wieloletni opiekun olimpijczyków, a od niedawna jeszcze Mentor Zawodowy oraz z-ca Dyrektor CKZiU nr 2 w Wadowicach)

Gimnazjaliści już dzisiaj powinni zastanowić się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Już każdy chyba wie, że aby pracownik był wartościowy na rynku pracy, musi legitymować się czymś więcej niż tylko świadectwem ukończenia szkoły. Zdobycie dodatkowych kwalifikacji znacznie poprawia atrakcyjność kandydata, podczas ubiegania się o pracę. Warto dodać, że np. uczniowie klas licealnych są wykluczeni z możliwości udziału w kursach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Maro 2018-02-02 21:28
Marcin Matyjasik to świetny, znający potrzeby obecnego rynku pracy nauczyciel. Z jego pomocą wasze dzieci wyjdą na ludzi... :)
Cytować
+3 #2 Ed 2018-02-02 23:51
Nierozsądnym było oddanie klas budowlanych szkole w Andrychowie, bo prawie na skraj upadku doprowadziło to Budowlankę w Wadowicach. Po co? Skoro to od 50 lat Budowlanka kształciła budowlańców, architektów itd...
Teraz każda szkoła uczy wszystkiego, a jak się uczy wszystkiego, to się...
Wiadomo...
Cytować
-3 #3 T. 2018-02-03 07:20
A PiS tak nie lubi UE i ich EURO.
Cytować
+3 #4 Mechanik 2018-02-04 09:55
Nie można było nazwać tych nowych szkół jakoś normalnie? "Ckziu nr 2" - ludzie, kto to wymyślił?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.