Od września do grudnia ubiegłego roku, 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II pod o
Cztery miesiące powstawał ten mural. Uczniowie ze Stanisławia ozdobili nim swoją szkołę

Od września do grudnia ubiegłego roku, 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II pod okiem malarzy i nauczycieli ubarwiało muralem swoją szkołę. Zobaczcie co im wyszło.

Od września do grudnia 2017 roku, 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym-Kępki brało udział w warsztatach "Autorytet, wzorzec, ikona, idol" krakowskiej Fundacji Sztuki Nowej "Znaczy się" w ramach czwartej edycji projektu "Jestem kulturalna, jestem kulturalny".

Zajęcia były próbą odpowiedzi na pytanie o istnieniu bohatera i autorytetu we współczesnym świecie i jego wpływu, w obecnych czasach na kulturę i sztukę. Uczniowie podczas warsztatów z Tomaszem Maciosem i Joanną Róg-Ociepka tworzyli indywidualne kolaże swoich super bohaterów, starając się odpowiedzieć na pytanie: "Ile ideału jest w autorytecie". Wykorzystując działania interdyscyplinarne takie jak "Wyborny trup" czy "Góra lodowa" mogli rozwinąć swoje kompetencje społeczne, takie jak: motywacja, optymizm i kreatywność – informuje nas Dorota Sarapata, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym-Kępki.

Podczas wspólnej debaty wcielali się w postaci z historii "Autorytet, ikona, wzorzec, idol – opowieść o życiu pszczół",  by wyrazić otwarcie swoje zdanie. Uczyli się kooperacji w grupie, rozwijali wyobraźnię oraz kompetencje kulturalne i twórcze.

Młodzież przystąpiła do wykonania projektu muralu, a inspiracją do działania była historia masowego wymierania pszczół, w którą to wpisali się ludzie, których decyzje i postępowanie miało mniejszy lub większy wpływ na losy zagrożonego wyginięciem gatunku.

Od 14-18 grudnia uczniowie uczestniczący w projekcie pod opieką oraz z  pomocą artystów malarzy: Joanny Róg-Ociepka i Marty Koryckiej oraz nauczycielek Doroty Sarapaty i Karoliny Oczkowskiej namalowali na ścianie w korytarzu szkoły wielkoformatowy, oryginalny mural, który oprócz walorów estetycznych skłoni do refleksji i stanie się miejscem miłym oku dla całej społeczności szkolnej.

(AS)
(zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 w Stanisławiu Dolnym)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Malarz 2018-01-27 19:15
Piekny ten mural.
Takimi uczniami Szkola moze sie szczycic.
Oby tak dalej.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.