Poznawali Jana Pawła II czytając na Jego temat wiele publikacji. Później tę zdobytą wiedzę 44 osob
Kto wiedział najwięcej o Janie Pawle II?

Poznawali Jana Pawła II czytając na Jego temat wiele publikacji. Później tę zdobytą wiedzę 44 osoby prezentowały podczas konkursu. Pytania do łatwych nie należały, ale młodzi ludzie poradzili sobie z nimi znakomicie. W nagrodę otrzymali upominki od starosty Bartosza Kalińskiego.

We wtorek (12.12)Zespole Szkół CKU im. Św. Jana Pawła II w Radoczy 12 grudnia odbyła się szósta już edycja konkursu wiedzy o Janie Pawle II, patronie tej szkoły. Wzięło w nim udział 11 czteroosobowych drużyn z takich szkół jak:  Gimnazjum w Podolszu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Podolszu,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni, Szkoła Podstawowa nr 2 w Choczni, Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeciszowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach, Szkoła Podstawowa w Barwałdzie Górnym, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Tomicach, Publiczna  Szkoła Podstawowa SPSK w Stanisławiu Górnym oraz Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Ponikwi.

Sama formuła konkursu do skomplikowanych nie należała, ponieważ był to test wiedzy. Czteroosobowe zespoły prezentowały wysoki poziom, a kolejne miejsca, jakie zajmowały, dzieliła naprawdę niewielka różnica punktów. Dodatkowo, w czasie oczekiwania na wyniki,  chętni wzięli również udział w quizie - turnieju wiedzy na temat życia i działalności Jana Pawła II. Tutaj również drużyny wypadły znakomicie.

Idea tego konkursu to bliższe poznanie osoby Patrona szkoły w Radoczy, a także Jego nauczania. Był on również wyrazem wdzięczności za zainicjowane przez Niego Światowe Dni Młodzieży, które tak owocnie i radośnie mogliśmy przeżywać w roku ubiegłym w naszym kraju, radując serca obecnością wśród nas papieża Franciszka. W tym roku nawiązano także do związku pontyfikatu Jana Pawła II z objawieniami fatimskimi, z okazji ich setnej rocznicy – mówi Stanisław Gliwa, dyrektor ZS CKU w Radoczy.

Zmagania konkursowe poprzedził występ szkolnego zespołu LIVING SPACE – laureata wielu konkursów i przeglądów, w składzie: Joanna Stybak i Małgorzata Bałys z klasy z IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Dawid Wilk z IV Technikum Pojazdów Samochodowych, którzy swoimi aranżacjami pieśni religijnych wprowadzili wszystkich zgromadzonych w refleksyjny nastrój.

Zwycięzcami konkursu została drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Stanisławiu Górnym, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z SP w Barwałdzie Górnym, trzecie Gimnazjum w Podolszu, a czwarte SP Nr 2 w Choczni.

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński uhonorował zwycięzców nagrodami rzeczowymi i pucharami, a wszystkich uczestników, niezależnie od uzyskanego wyniku obdarował pamiątkowymi dyplomami i słodyczami.

Niezwykle się cieszę, że tak licznie wzięliście udział w tym konkursie. Myślę, że ta wiedza, którą zdobyliście i te wartości, to jest takie ziarno, które w przyszłości zakiełkuje i pomoże wam wybrać właściwą drogę życiową. Serdecznie gratuluję. Brawo Wy! – mówił do uczestników konkursu Bartosz Kaliński.

Nagrody specjalne: Puchar Starosty Powiatu Wadowickiego, Puchar Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Wadowicach oraz Puchar Dyrektora Zespołu powędrowały do rąk uczniów ze szkół w Podolszu, Przeciszowie i Choczni.

Pomysłodawcami i współorganizatorami konkursu byli szkolni katecheci: ks. Robert Jończyk i Krystyna Słaboń. Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Wadowickiego Bartosz Kaliński, natomiast patronat medialny - czasopismo „Carolus”.

 

(materiały promocyjne Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-11 #1 Oblatywacz. 2017-12-14 15:33
Ta wiedza o naszym wielkim a jednocześnie bardzo skromnym Janie Pawle II musi być kultywowana,pie lęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie.Nie możemy pozwolić,żeby jakiś "nawiedzony faryzeusz",prób ował w rodzinnym mieście Jana Pawła II zacierać ślady życia i świętości naszego patrona.
Cytować
+11 #2 פֿאָלקס שטימע 2017-12-14 16:24
Za starych czasów pytanie brzmiało :
"Kto jest dla Ciebie największym autorytetem i dlaczego właśnie towarzysz Lenin?"
A teraz ... tylko podmiot się zmienił. :P
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.