Już po raz dziewiąty Technikum nr 3 w Wadowicach świętowało rocznicę nadania imienia księdza Jana
Tak świętowali rocznicę swego patrona

Już po raz dziewiąty Technikum nr 3 w Wadowicach świętowało rocznicę nadania imienia księdza Jana Twardowskiego. Uczniowie tej placówki wspólnie z nauczycielami przygotowali wystawy, konkurs a także montaż słowno-muzyczny.

Już po raz dziewiąty Technikum nr 3 w Wadowicach świętowało rocznicę nadania imienia księdza Jana Twardowskiego. W uroczystości wzięli udział proboszcz parafii Św. Piotra  ks. prałat Tadeusz Kasperek, starosta wadowicki Bartosz Kaliński, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach  Maria Nitka, aspirant sztabowy Małgorzata Hombesch z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz laureaci IX edycji konkursu "W hołdzie księdzu Janowi Twardowskiemu"wraz z opiekunami.

Zebranych powitał dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach Jerzy Kotaś. Podkreślił  wartości, jakie można czerpać z twórczości ks. Jana Twardowskiego. Wraz ze starostą Bartoszem Kalińskim wręczył nagrody laureatom konkursu poświęconego patronowi szkoły. Tegoroczna edycja  odbyła się pod hasłem "Czytając". Nadesłane na konkurs teksty mówią o radości czytania, o bohaterach ulubionych lektur.

Wyróżnione wiersze:

Wyróżnienie - A. Skwarczyńska.

Dziękuję

Wracam do nich częściej
Niż tego potrzebuję

Tęsknię za nimi częściej
Niż za przyjacielem

Zabieram ich wszędzie
Mimo że nie muszę

Nie dają spokoju
Nie proszę ich o to

W głowie przycichli
W sercu hałasują

Grand PRIX - W. Woźniak. Kopciuch

Kopciuch
Dobra wróżko, co umiesz wyczarować najpiękniejszą suknię.
Wytrwały książę, co nie ustajesz w poszukiwaniach.
Złoty pantofelku, co jesteś jak drogowskaz.

Byłyście z dzieckiem
Jesteście z dziewczyna,
Bądźcie z kobietą.

Długa półka,
Podręczniki, słowniki, poradniki...
Lśniące, błyszczące, pachnące...
I ona.
Chuda.
Szara.
Wyczytana.

Jak sierota,

Taki kopciuch.

Uwielbiana,
Ukoronowana...


W plastyce wielką popularnością cieszyła się kategoria kafelek. Uczniowie mają nadzieję, że  prace przygotowane na płytkach ceramicznych  z czasem utworzą ścianę z  ilustrowanymi fragmentami wierszy księdza Jana. W holu szkoły na ulicy Słowackiego 4 można oglądać wystawę prac nadesłanych na konkurs.

Tradycyjnie już podczas uroczystości uczniowie przedstawili prezentację z realizacji programu Erasmus+. Młodzież, która przebywała na praktykach zagranicznych w Niemczech, otrzymała Europass-mobilność. Jest to dokument, który zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim. Nastrojowy montaż słowno-muzyczny przygotowała klasa 1c pod opieką  Agnieszki Kołek. Zaśpiewał Kacper z klasy 4c. Konkurs przygotowała  Barbara Sieja.

 

(Magdalena Williams)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.