W ciągu kilku ostatnich dni uczniowie uczniowie Zespołu Szkół ZDZ, oprócz zwyłej nauki, wzięli udz
Czeszą, grają w gry i zdobywają za to nagrody

W ciągu kilku ostatnich dni uczniowie uczniowie Zespołu Szkół ZDZ, oprócz zwyłej nauki, wzięli udział w w Festiwalu Fryzjerskim Hair Fair Katowice 2017 a także w zawodach CS:CO EduSportCup#2 na Śląskim Festiwalu Nauki Katowice 2017. Świetnie sobie tam poradzili.

W minionym tygodniu dużo się działo w naszych szkołach, oprócz bieżących zadań i solidnej nauki wzmacniamy umiejętności naszych uczniów poprzez udziały w praktykach zagranicznych , konkursach, zawodach , które wzmacniają poczucie własnej wartości i budują inteligencje emocjonalną – informuje nas Zofia Wanat, dyrektor Zespołu Szkół ZDZ.

W minionym tygodniu odbył się już po raz siedemnasty Festiwal Fryzjerski Hair Fair Katowice 2017. Młodzi fryzjerzy ze szkoły ZDZ w Wadowicach w sobotę (25.11) brali udział w Pucharze Śląska. Tegoroczny Puchar składał się z dwóch konkurencji. Pierwsza była to fryzura wieczorowa z elementami warkoczy i plecionek.

Całe podium w Pucharze Śląska zajęły nasze uczennice: 3 miejsce Natalia Krajdocha, 2 miejsce Agnieszka Gonciarczyk, 1 miejsce Paulina Zadora. W Top City Young # He
3 miejsce zajął Michał Łukasik a w konkurencji tej zwyciężyła Klaudia Sikoń, absolwentka naszego Technikum Fryzjerskiego. W ogólnej klasyfikacji zdobyliśmy już po raz kolejny PUCHAR ŚLASKA -2017
– dodaje dyrektorka.

Do konkursu przygotowała ich Halina Pinkas, nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerskich w szkole. Uczniowie przedstawili taże program program "Butterfly", wspomagany układem tanecznych współpracującego z nimi DINO. Bardzo się podobał. Pokaz przygotowała Katarzyna Mikurda.

Warto przypomnieć, że nowym stosunkowo kierunkiem w tej szkole jest Technikum Informatyczne ze wzmocnieniem e-sportowym. I tu też są sukcesy.

Pomimo małego stażu, drużyna z klasy Informatyczna z Kęt zakwalifikowała się na turniej CS:CO EduSportCup#2 na Śląskim Festiwalu Nauki Katowice 2017. Jeszcze bardziej postarali się uczniowie z Wadowic, bo trenują razem dopiero 3 miesiące a już na konkursie organizowanym przez SUPER GAME e-sport w Oławie: NTT System Quersus Puchar Polski LG Polska Mistrzostwa Polski. Team e-sport Prestige ZDZ Wadowice zdobył 3 miejsce na turnieju w Oławie, przegrali tylko z Legnicą – cieszy się dyrektorka.

Od nowego  roku szkolnego e-sport zawita również do szkoły w Andrychowie, będą tutaj klasy e-sportowe zarówno w szkole zawodowej jak i technikum.

(AS)
(zdjęcia: materiały prasowe ZDZ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.