Jak co roku młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. rot. Witolda Pileckiego w Zakrzowie przepro
Dzieciaki w Stryszowie wyszły na ulice z alkomatem

Jak co roku młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. rot. Witolda Pileckiego w Zakrzowie przeprowadzili na ulicach akcję "No promil - no problem". Na czym ona polega?

"No promil – no problem". Pod taką nazwą w czwartek (23.11) młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. rot. Witolda Pileckiego w Zakrzowie wraz z dzielnicowym gminy Stryszów mł. asp. Tomaszem Kolasą, odbyła marsz ulicami Stryszowa promujący bezpieczny i trzeźwy tryb życia.

Uczniowie wyszli z inicjatywą do kierowców chcąc przekonać ich, że trzeźwy tryb życia, a w szczególności wykonywanie codziennych czynności takich jak np. prowadzenie samochodu powinno odbywać się tylko i wyłącznie "„na trzeźwo". Dla każdego kierowcy, który pomyślnie przeszedł badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uczniowie wręczali ulotki, naklejki i baloniki z hasłami akcji – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Powyższa akcja organizowana jest co roku przy współpracy nauczycieli, uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzowie oraz Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

(AS)
(zdjęcia: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 kopyto 2017-11-28 10:29
jechalem tam w czwartek nie widziałem nic,no ale bylem deczko nabrany,moglem nie zauwarzyc
Cytować
+2 #2 Bogdan 2017-11-28 11:53
To świetny pomysł. Mądre dzieci uczą
niektorych głupich dorosłych.
Cytować
0 #3 Jupi 2017-11-29 18:25
Małopolska się rozwija !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.